مسکو: برخلاف آمریکا، روسیه هرگز با طالبان همکاری نکرده است

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، رئیس شورای امنیت فدرال روسیه با بیان اینکه آمریکا در شکل گیری جنبش طالبان در افغانستان نقش داشته است تاکید کرد که مسکو هرگز با طالبان همکاری نکرده است.

مسکو: برخلاف آمریکا، روسیه هرگز با طالبان همکاری نکرده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیکلای پاتروشف رئیس شورای امنیت فدرال روسیه در مصاحبه با یک هفته نامه تاکید کرد که مسکو هرگز با طالبان افغانستان همکاری نکرده است.

براساس گزارش خبرگزاری تاس، وی اضافه کرد: اگر صادقانه بگوییم، این آمریکا بود که به تشکیل جنبش طالبان کمک کرد و در دهه 1980 میلیارد ها دلار در حمایت از مجاهدین افغانستان هزینه کرد که بعد ها بخش اعظمی از نیرو های تروریستی را نه تنها در افغانستان که در کل منطقه تشکیل دادند.

پاتروشف در ادامه تاکید کرد که در مقابل روسیه هرگز با طالبان همکاری نکرده است و حتی دیوان عالی روسیه در سال 2003 طالبان را به عنوان گروه تروریستی معرفی کرده است.

اظهارات این مقام روس در واکنش به گزارش اخیر روزنامه نیویورک تایمز مطرح شده است که در آن ادعا شده است روسیه به طالبان برای کشتن نظامیان آمریکایی در افغانستان پول می پرداخته است.

این ادعا از سوی کاخ سفید قویا تکذیب شد و سازمان های اطلاعاتی آمریکا نیز اخیرا اعلام کردند در این زمینه شوهد و مدارک مستحکمی وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 805

به "مسکو: برخلاف آمریکا، روسیه هرگز با طالبان همکاری نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: برخلاف آمریکا، روسیه هرگز با طالبان همکاری نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید