مخالفت رییس محیط زیست با درخواست دیزلی ها برای حذف فیلتر دوده

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، رئیس سازمان محیط زیست در واکنش به درخواست یکی از تولید کنندگان خودروهای دیزلی برای حذف الزام نصب فیلتر جذب ذرات معلق در خودروهای دیزلی تا زمان رفع تحریم ها اظهار کرد: از نظر محیط زیست حذف این قطعه مضر است.

مخالفت رییس محیط زیست با درخواست دیزلی ها برای حذف فیلتر دوده

عیسی کلانتری در گفت وگو با مجله سینمایی گوگوریو، اظهار کرد: این درخواست از سوی وزارت صنعت مطرح شده و این وزارتخانه عنوان کرده که نمی تواند به دلیل تحریم ها قطعه مورد نظر را تهیه نماید.

وی با بیان اینکه از لحاظ زیست محیطی عدم نصب قطعه مربوطه با خطراتی به همراه است گفت: چون خودروسازان و وزارت صنعت نمی توانند قطعه مربوطه را تهیه کنند و به دلیل تحریم ها نیز این قطعه به دست آنها نمی رسد یا باید کارخانه مربوطه تهیه شود یا اینکه از قطعه مورد نظر استفاده نشود. در این زمینه ما در خصوص تعطیلی کارخانه ها حرفی نداریم اما وزارت صنعت می گوید که کارخانه باید همچنان فعالیت کند.

رئیس سازمان محیط زیست گفت: ما اعلام کرده ایم که از نظر محیط زیستی حذف قطعه مورد نظر را تایید نمی کنیم اما در نهایت دولت باید در این زمینه تصمیم بگیرد.

کلانتری درباره اینکه آیا تصمیم به حذف الزام نصب فیلتر دوده در خودروهای دیزلی به ضرر محیط زیست نیست با بیان اینکه تا کنون تصمیمی برای حذف دائم این قطعه اتخاذ نشده است، اظهار کرد: آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری از ما خواسته اند تا در این خصوص اظهار نظر کنیم و ما نیز مخالفت خود را در این زمینه اعلام می کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 77

به "مخالفت رییس محیط زیست با درخواست دیزلی ها برای حذف فیلتر دوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت رییس محیط زیست با درخواست دیزلی ها برای حذف فیلتر دوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید