لغو 80 درصد سفر گردشگران به ایران پس از سقوط هواپیمای اوکراینی ، امکان جایگزینی گردشگران هندی و چینی با اروپایی ها

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، رئیس جامعه هتلداران ایران با تاکید بر اعمال سیاست های صحیح برای عبور از شرایط فعلی گردشگری گفت: می توانیم گردشگرانی از هند و چین را با اروپایی ها جایگزین کنیم.

لغو 80 درصد سفر گردشگران به ایران پس از سقوط هواپیمای اوکراینی ، امکان جایگزینی گردشگران هندی و چینی با اروپایی ها

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

جمشید حمزه زاده با تایید لغو 80 درصد سفرهای ورودی گردشگری از کشورهای اروپایی و آمریکایی پس از وقوع حوادث اخیر به ایران گفت: این شرایط موقتی است و ما با اعمال سیاست ها و تصمیم ها می توانیم از این بحران عبور کنیم.

وی با بیان اینکه عبور از شرایط فعلی تنها با یاری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میسر نمی گردد، افزود: برای از عبور از این دوران باید تمام ارکان دولت وارد شوند و از بخش خصوصی یاری بگیریم.

حمزه زاده درباره راهکارهایی برای بهبود گردشگری گفت: مهیا کردن شرایط ورود دیگر گردشگران خارجی؛ مانند چینی ها، روس ها و هندی ها به ایران یکی از روش هایی است که می تواند بخشی از خسارت لغو شدن تورهای اروپایی را کاهش دهد. کشورهای ذکر شده جمعیت زیادی دارند و قطعا میزان زیادی از شهفرایندان این کشورها سالانه به سفرهای خارجی می فرایند که ایران می تواند مقصد مناسبی برای آنها باشد.

وی افزود: اگر دولت در راستای تسهیل ورود گردشگران این کشورها به ایران تصمیم هایی اتخاذ کند، بخش خصوصی نیز از آن حمایت جدی خواهد نمود و برای ورود گردشگران این کشورها تمهیدات لازم از جمله بکارگیری سرآشپزهای مخصوص این کشورها برای تهیه غذاهای مورد نظر آنها را می اندیشد.

حمزه زاده توجه جدی به گردشگر داخلی را در شرایط کنونی لازم دانست و گفت: زیرساخت گردشگری خارجی، گردشگری داخلی است، در همه کشورهای توسعه یافته، در حوزه گردشگری، سفرهای داخلی در اولویت واقع شده است.

رئیس جامعه هتلداران افزود: گردشگری داخلی زیرساخت های لازم برای گردشگری خارجی را مهیا نموده و از طرف دیگر فرهنگ گردشگری را به وجود می آورد و بخش گردشگری را آماده برای پذیرش گردشگر خارجی می نماید.

حمزه زاده افزود: برای توسعه گردشگری داخلی باید تمام ارکان دولت وارد کار شوند و همه متعهد به تدوین و اعمال سیاست هایی باشند که به توسعه گردشگری یاری کند. در این شرایط بخش خصوصی نیز همکاری لازم را انجام می دهد؛ البته این سیاست ها برای توسعه و ترویج گردشگری داخلی باید واقعا به نفع گردشگر باشد یعنی گردشگر باید به نتیجه برسد که استفاده از تورهای گردشگری در مقایسه با این که بدون استفاده تور سفر کند به صرفه تر و حداقل 30 درصد ارزان تر است.

تخصیص بنزین سفر یکی از راهکارهای افزایش و تشویق مردم به سفر

وی توزیع سفر در مکان هایی با وجود جاذبه کمتر مقصد گردشگری و همچنین محدود نشدن سفر به فصول خاص را از جمله موارد مهم برای توسعه گردشگری داخلی دانست و گفت: وزارت گردشگری همیشه در کوشش برای اجرایی شدن این سیاست ها بوده؛ ولی بارها با تغییرات مدیریتی این فرایند مختل شده است.

حمزه زاده پیش از این با اشاره به ضررهای وارده به هتل ها به خاطر حجم رزروهای ابطال شده، گفته بود: خسارت سنگینی به اقامتگاه ها وارد شده است، هم از ناحیه ابطال مسافران داخلی پس از سهمیه بندی بنزین و هم پس از حوادث اخیر که حجم لغو رزرو مسافران خارجی را افزایش داده است. آنالیز های اولیه در هتل ها نشان می دهد بیش از 80 درصد رزرو گردشگران اروپایی و آمریکایی در یکی دو ماه آینده لغو شده است. این لغوها تا سرانجام فروردین ماه سال 99 ادامه دارد.

حمزه زاده گفت: با توجه به این شرایط و درک شرایط آژانس های مسافرتی ما از هتلداران می خواهیم در صورت ابطال رزروها، طبق قرارداد با آژانس ها رفتار نمایند. اگر آژانسی با هتلی قرارداد ندارد توصیه می گردد طبق ضوابط رزرو و ابطال اقدام گردد. همچنین لغو رزرو مسافران انفرادی که خارج از آژانس سفر می نمایند نیز تابع دستورالعمل لغو است.

منبع : ایرنا

منبع: چمدان
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 314

به "لغو 80 درصد سفر گردشگران به ایران پس از سقوط هواپیمای اوکراینی ، امکان جایگزینی گردشگران هندی و چینی با اروپایی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو 80 درصد سفر گردشگران به ایران پس از سقوط هواپیمای اوکراینی ، امکان جایگزینی گردشگران هندی و چینی با اروپایی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید