لزوم نوسازی 35 هزار دستگاه تاکسی مرکز با تعامل دولت و شهرداری تهران

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شوراى اسلامى شهر تهران با اعلام اینکه 35 هزار دستگاه تاکسی مرکز به سن فرسودگى رسیده اند، بر لزوم توجه به این خودرو ها تأکید کرد و گفت: دولت و شهرداری تهران با تعامل با هم، زمینه ورود خودرو های با کیفیت را به ناوگان حمل و نقل مرکز فراهم کنند.

لزوم نوسازی 35 هزار دستگاه تاکسی مرکز با تعامل دولت و شهرداری تهران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سید جعفر تشکری هاشمی رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شوراى اسلامى شهر تهران صبح امروز ضمن بازدید از شرکت تعاونی تاکسیرانی تهران با مدیرعامل و جمعی از اعضاى هیئت مدیره این شرکت، دیدار و ضمن استماع مسائل و مسائل موجود، بر لزوم توجه ویژه به رانندگان تاکسی مرکز تأکید کرد.

وی با اشاره به ارتباط نزدیک و تنگاتنگ خود با قشر رانندگان تاکسى در طول سال های مختلف فعالیتش در مدیریت شهری تهران و آشنایی کامل با مسائل و مسائل این قشر خدوم و شریف، اظهار کرد: با هدف گذاری مشخص در مورد موضوعات مبتلابه رانندگان تاکسی، می بایست سرمایه و انرژی خود را به صورت هدفمند برای حل مسائل و مسائل این عزیزان به کار گیریم.

تشکرى هاشمى با طرح پاره اى از موضوعاتی که رانندگان تاکسی با آن ها روبه رو هستند، افزود: معیشت رانندگان، بیمه خودرو و فرسودگى تاکسی که وسیله امرار معاش روزانه راننده آن است، از جمله مواردی هستند که می بایست به صورت ویژه مورد توجه مدیریت شهرى قرار گیرند.

وى با بیان اینکه خودروی یک راننده تاکسی در واقع خانه دوم او محسوب مى شود و باید این وسیله را مورد توجه ویژه قرار داد، شرح داد: اینکه خودروی راننده تاکسی با نقایص فنی و ظاهری روبرو باشد، این موضوع نه برای شهروندان و نه برای رانندگان مناسب نیست و حتماً می تواند چرخه مطلوب خدمات رسانى به شهروندان را دچار اختلال نماید.

تشکرى هاشمى با اعلام اینکه 35 هزار دستگاه تاکسی تهران به سن فرسودگى رسیده اند، لزوم توجه به این خودرو ها را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید خودروی باکیفیت در اختیار رانندگان تاکسی قرار بگیرد تا رانندگان تاکسی، فعالیت روزانه خود را با خودرویی که فاقد معایب فنی است و در آرامش انجام دهند.

وی بر ضرورت تسریع در رسیدگى به مسائل و مسائل رانندگان تاکسی و نوسازى ناوگان تاکسیرانی مرکز تأکید کرد و افزود: زمان آن فرا رسیده که دولت و شهرداری تهران با تعامل با هم، زمینه ورود خودرو های باکیفیت را به ناوگان حمل و نقل مرکز فراهم کنند و اگر این اتفاق رخ دهد، قطعاً شهروندان رضایتمندی بیشتری از حمل و نقل شهری خواهند داشت.

تشکری هاشمی لزوم توجه به بیمه رانندگان تاکسی را مورد تأکید قرار داد و گفت: بیمه رانندگان تاکسی در مرکز، نیازمند پیگیری مستمر از سوى دستگاه های نظارتی و حقوقى است و البته شورای اسلامی شهر تهران نیز حتماً پیگیر حل مشکل بیمه رانندگان تاکسی خواهد بود.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه باید به سمت و سویی حرکت کنیم که رانندگان تاکسی مرکز بتوانند درآمد پایدار داشته باشند و به این منظور، پیشنهاد مى شود از ظرفیت بدنه و یا حتی داخل تاکسی ها برای تبلیغات استفاده شود، یادآور شد: البته این پیشنهاد، نیازمند بررسی های کارشناسی و مطالعاتى است، ضمن اینکه از ظرفیت تکنولوژی های روز نیز برای خدمات رسانى مطلوب به شهروندان و آسایش و رفاه بیشتر تاکسیرانان می بایست مورد استفاده قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1611

به "لزوم نوسازی 35 هزار دستگاه تاکسی مرکز با تعامل دولت و شهرداری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم نوسازی 35 هزار دستگاه تاکسی مرکز با تعامل دولت و شهرداری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید