لزوم لحاظ منابع پایدار برای بیمه سلامت در بحران کرونا

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در دیدار با نمایندگان کمیسیون بهداشت مجلس، بر اختصاص کامل منابع سازمان و در نظر دریافت منابع مناسب و پایدار در بودجه سالیانه براساس هزینه های سازمان به منظور حمایت هر چه بیشتر از بیمه شدگان در شرایط اقتصادی و شیوع بیماری کرونا در کشور تاکید کرد.

لزوم لحاظ منابع پایدار برای بیمه سلامت در بحران کرونا

به گزارش خبرنگاران، دکتر محمدمهدی ناصحی در کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی حضور یافت و گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه های در دست اجرا بر اساس تکالیف و اسناد بالادستی و انتظارات بیمه شدگان و نمایندگان مجلس ارائه داد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گسترش پرونده الکترونیک سلامت، نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک، گسترش و توسعه برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع در جمعیت روستایی و شهری، آموزش سلامت در راستای پیشگیری از بیماری ها، فرهنگ سازی و توانمندسازی بیمه شدگان، حذف دفترچه، خدمات دوراپزشکی و ... را از مهمترین برنامه های این سازمان مطرح نمود.

وی در ادامه به حمایت سازمان از بیماران مبتلا به کرونا اشاره کرد و گفت: تمام پروتکل های درمانی که وزارت بهداشت تعریف کرده توسط بیمه سلامت قابل پرداخت است؛ به نحوی که درحال حاضر100 درصد هزینه های درمانی بیماران کرونا تحت پوشش قرار گرفته است. 90 درصد هزینه ها برای بیماران بستری و 70 درصد برای بیماران سرپایی توسط بیمه سلامت پرداخت می شود.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، طرح مطالبات و الزامات مورد نیاز سازمان از مجلس در راستای کمک در تحقق برنامه ها و اهداف در راستای ارتقاء کمیت و کیفیت خدمات و صیانت مالی هرچه بیشتر از بیمه شدگان به خصوص اقشار نیازمند از مهمترین موضوعات این دیدار بود که نمایندگان نیز قول مساعد دادند که همراهی لازم را در حمایت از سازمان بیمه سلامت به ویژه در بودجه سالیانه با توجه به شرایط خاص کشور و شیوع بیماری کرونا داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1052

به "لزوم لحاظ منابع پایدار برای بیمه سلامت در بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم لحاظ منابع پایدار برای بیمه سلامت در بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید