فیلم ، این حیوان هنگام غذا خوردن زبان خود را قورت می دهد!

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، امکان قورت دادن زبان خود برای شما وجود ندارد اما به نظر می رسد که وزغ ها هر بار که غذا می خورند این کار را عمدا انجام می دهند.

فیلم ، این حیوان هنگام غذا خوردن زبان خود را قورت می دهد!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، ریچل کیف، هرپتولوژیست دانشگاه فلوریدا، می گوید: ما چیزهای زیادی در خصوص اینکه چگونه قورباغه ها زبان خود را دراز می نمایند و چگونه به طعمه خود می چسبند، می دانیم، اما قبل از این مطالعه، اساساً هر چیزی که پس از بستن دهان آنها اتفاق می افتد یک راز بود.

بنابراین کیف و همکارانش از ویدیوهای پر سرعت اشعه ایکس استفاده کردند تا بفهمند وقتی این دوزیستان دهان خود را در یک وعده غذایی می بندند چه اتفاقی می افتد و نتایج کاملاً غیرمنتظره بود.

کیف می گوید: ما در ابتدا مطمئن نبودیم چه اتفاقی می افتد. تمام کف دهان به سمت عقب در گلو و زبان همراه با آن کشیده شد.

ماه ها مطالعه دقیق وزغ های عصایی (Rhinella marina) در حالی که صدها جیرجیرک (Gryllodes sigillatus) می خوردند، انیمیشن های سه بعدی را ساختند تا این مکانیسم تغذیه عجیب حل گردد.

قورباغه ها به خاطر گرفتن طعمه های خود با زبان های سریع و چسبناک معروف هستند، اما مسئله ای که آناتومی غیرمعمول آن ها باید حل می کرد در همین جا نهفته است: چگونه غذا را از آن شلاق چسبنده بیرون بیاورند تا آن را به روده هایشان برسانند.

از گرفتن تا بلعیدن، کل فرآیند کمتر از دو ثانیه طول می کشد، اما یک سری اتفاقات در داخل وزغ در این بازه زمانی کوتاه رخ می دهد.

این تیم مهره های فلزی ریز را به زبان وزغ چسباندند تا بتوانند حرکات عضله را در تصاویر اشعه ایکس ردیابی نمایند. همانطور که در ویدئوی زیر نشان داده شده است، نشانگر نارنجی رنگ در نوک زبانش برای گیر انداختن حشره به بیرون می زند، سپس دوباره به دهان وزغ می رود. اما به همین جا ختم نمی گردد و 4.5 سانتی متر (1.8 اینچ) تا گلو ادامه می دهد تا تقریباً قلب وزغ را لمس کند.

در نزدیکی قلب آنها، هیوئید - یک صفحه غضروف انعطاف پذیر که به وسیله رشته های ماهیچه ای آویزان شده است - به زبان می چسبد.

کیف شرح می دهد: هیوئید به سمت بالا شلیک می نماید و زبان را به سقف دهان فشار می دهد، پس از آن به جلو حرکت می نماید و اساساً غذا را به داخل مری می تراشد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 آبان 1401 بروزرسانی: 29 آبان 1401 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1866

به "فیلم ، این حیوان هنگام غذا خوردن زبان خود را قورت می دهد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم ، این حیوان هنگام غذا خوردن زبان خود را قورت می دهد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید