صادرات وازلین حاوی نانوذرات به کشورهای گرمسیری

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یک شرکت تعاونی پیروز به تولید و صادرات وازلین جاذب امواج فرابنفش حاوی اکسیدروی نانومتری شده است.

صادرات وازلین حاوی نانوذرات به کشورهای گرمسیری

حمیدرضا دستجرد از بخش تحقیق و توسعه این شرکت گفت: در مناطق گرمسیری تابش آفتاب با شدت بالا می تواند آسیب های زیادی برای پوست بدن به همراه داشته باشد. ترک های پوستی یکی از این مسائل است که می تواند تبدیل به زخم شود. از این رو وازلین در این مناطق برای حفاظت از پوست استفاده می شود.

وی اضافه کرد: ما اکسیدروی نانومقیاس را به وازلین اضافه کردیم تا این ماده به عنوان یک ماده ضدپرتو فرابنفش عمل کرده و بتواند مانع از آسیب پوست شود.

دستجرد اضافه کرد: اکسیدروی نانومتری در خود شرکت تعاونی چندمنظوره نوید نور تولید می شود. نتایج بررسی ها نشان می دهد که اضافه کرده شدن اکسیدروی موجب شده تا این ماده پرتو فرابنفش را بلوک کرده و محافظت از پوست انجام شود. همچنین نانوذرات اکسیدروی به عنوان ماده آنتی باکتریال عمل کرده و مانع از عفونت و زخم روی پوست می شود. در واقع اکسیدروی عملکرد دو منظوره داشته و هم مانعی برای پرتو فرابنفش بوده و هم خاصیت آنتی باکتریال دارد.

وی گفت: وازلین حاوی نانوذرات با ظرفیت سه تن در ماه تولید و به بازار عرضه می شود. این وازلین ها در حال حاضر به کشورهای آفریقایی و کشورهای عربی نظیر اردن و امارات متحده عربی صادر می شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 508

به "صادرات وازلین حاوی نانوذرات به کشورهای گرمسیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات وازلین حاوی نانوذرات به کشورهای گرمسیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید