شکایت ایرانی های مقیم آمریکا از دستور منع مسافرتی ترامپ ، وضعیتی که آنها را نگران کرد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، گروهی از ایرانی های مقیم آمریکا به دلیل دستور منع مسافرتی رئیس جمهور آمریکا شکایتی علیه دولت فدرال این کشور تنظیم کرده اند.

شکایت ایرانی های مقیم آمریکا از دستور منع مسافرتی ترامپ ، وضعیتی که آنها را نگران کرد

مجله سینمایی گوگوریو: آسوشیتدپرس گزارش داده خویشاوندان این شهروندان آمریکایی در ساعات پایانی روز دوشنبه شکایت خودشان را تقدیم یک دادگاه فدرال در شهر سانتا آنا در ایالت کالیفرنیا کرده اند. آنها گفته اند برای دیدار با خانواده هایشان در آمریکا ماه ها منتظر صدور معافیت های قانونی بوده اند، اما چنین معافیت هایی تا کنون صادر نشده است.

در این شکایت عنوان شده شدت دریافت تنش ها میان آمریکا و ایران موجب نگرانی این خانواده ها شده و آنها می ترسند برای مدت نامعلوم مجبور باشند از یکدیگر جدا بمانند.

دولت ترامپ گفته معافیت ها به صورت موردی و برای هر فرد به صورت جداگانه بررسی خواهد شد. اما آسوشیتدپرس نوشته معافیت هایی که تا کنون صادر شده اند انگشت شمار بوده اند.

ترامپ از سال 2017 در یکی از اولین اقدامات خود پس از ورود به کاخ سفید اتباع ایران و شش کشور دیگر که جمعیت عمده آنها مسلمان هستند را از ورود به خاک آمریکا منع کرد. ترامپ بعداً دستور اجرایی خودش را تغییر داد و اتباع 6 کشور را از ورود به خاک آمریکا منع کرد. در آخرین نسخه این فرمان، محدودیت هایی برای سفر اتباع 8 کشور به آمریکا وضع شده است.

منبع: چمدان
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 61

به "شکایت ایرانی های مقیم آمریکا از دستور منع مسافرتی ترامپ ، وضعیتی که آنها را نگران کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت ایرانی های مقیم آمریکا از دستور منع مسافرتی ترامپ ، وضعیتی که آنها را نگران کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید