ساخت یک هتل چند ستاره به دلیل پنهان کاری در کشف آثار تاریخی متوقف شد ، چه نهادی مجوز ساخت هتل در حریم بازار تاریخی را داده است؟

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، یک پروژه اقامتی در مشهد به دلیل مخفی کاری مجریان ساخت آن در زمینه کشف آثار تاریخی متوقف شد.

ساخت یک هتل چند ستاره به دلیل پنهان کاری در کشف آثار تاریخی متوقف شد ، چه نهادی مجوز ساخت هتل در حریم بازار تاریخی را داده است؟

مجله سینمایی گوگوریو: سرهنگ مجید کیانی مقدم فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان رضوی با بیان این خبر گفت: در پی گودبرداری برای ساخت یک هتل در خیابان شهید اندرزگو (خسروی) مشهد تعدادی آثار تاریخی و سردرهای منازل قدیمی با آجرهای چهار گوش کشف شده است که مجریان این پروژه بدون اعلام این کشف به سازمان میراث فرهنگی گودبرداری خود را ادامه دادند.

وی با بیان اینکه کشف این آثار تاریخی توسط مردم به یگان گزارش شد گفت: حضور مأموران یگان حفاظت و آنالیز وضعیت موجب شد تا علاوه بر صدور اخطار برای مجریان این پروژه، ادامه ساخت آن تا آنالیز کارشناسان باستان شناسی و اعلام نظر آنها متوقف گردد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان رضوی ادامه داد: در حفاری صورت گرفته یک هاون قدیمی سنگی و دیوارهای خانه های مدفون با آجرهای چهار گوش کشف شده بود.

کیانی اضافه نمود: در آنالیز های اولیه مأموران یگان حفاظت نیز چند تکه سفال در انواع و اشکال مختلف کشف شد که طبق تجربه این بخش از کشفیات نشان از هویت تاریخی قدیمی این محل دارد.

وی با بیان اینکه این پروژه که یک هتل چند ستاره است مسائل مختلفی برای ادامه کار دارد گفت: قرار دریافت در حریم ابلاغی حرم مطهر امام رضا (ع) و نیز قرار داشتن در حریم تاریخی بازار فرش به عنوان یک اثر ملی از جمله مسائل این پروژه برای ادامه فعالیت است.

سرهنگ کیانی مقدم ارائه هرگونه اطلاعات بیشتر در این خصوص را منوط به آنالیز کارشناسان باستان شناسی و میراث فرهنگی خراسان رضوی کرد.

ایرنا نوشته است یک آب انبار تاریخی نیز صبح امروز در پی گودبرداری عملیات ساخت یک واحد اقامتی در خیابان شهید اندرزگو (خسروی) مشهد کشف شد که این آب انبار روبروی پروژه ساخت هتل مورد اشاره در این گزارش واقع شده است.

یکی از سئوالات مهم درباره ساخت این هتل در حریم بازار تاریخی فرش مشهد نحوه صدور مجوز آن است. آیا ساخت این هتل مجوز داشته و اگر مجوز داشته این مجوز از سوی چه نهادی صادر شده است؟

منبع: چمدان
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 16

به "ساخت یک هتل چند ستاره به دلیل پنهان کاری در کشف آثار تاریخی متوقف شد ، چه نهادی مجوز ساخت هتل در حریم بازار تاریخی را داده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت یک هتل چند ستاره به دلیل پنهان کاری در کشف آثار تاریخی متوقف شد ، چه نهادی مجوز ساخت هتل در حریم بازار تاریخی را داده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید