زندگی ویروس کرونا خارج از بدن انسان

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، اکنون مسئله نابودی کامل ویروس ها از سطوح توسط دانشمندان در دست آنالیز است. در حالی که پاسخ قطعی وجود ندارد، توصیه می گردد سطوح آلوده مشکوک به وجود ویروس را با محلول های حاوی سفید کننده ها تمیز کنید.

زندگی ویروس کرونا خارج از بدن انسان

دانشمندان شرح دادند که ویروس کرونا در سطوح مختلف و در هوا چه مقدار می تواند زنده بماند. دانشمندان آمریکایی از انستیتوی ملی بهداشت در همیلتون با مشارکت همکاران خود از دانشگاه های پرینستون و کالیفرنیا دریافتند که کرونا ویروس جدید تا سه ساعت در هوا فعال است، روی مس تا چهار، روی مقوا تا 24 ساعت زنده مانده و بر روی پلاستیک و فولاد ضد زنگ برای دو تا سه روز.

محققان برای شبیه سازی ورود ویروس به هوا، مانند زمان سرفه یا عطسه، از دستگاه نبولایزر استفاده کردند. این دستگاه مایع را به صورت قطرات ریز حاوی ذرات معلق به هوا اسپری می نماید. مدیر تیم کای ر. در موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی، گفت: ما ادعا نمی کنیم که کرونا ویروس جدید دقیقاً در حالت هوا پخش (سوسپانسیون ذرات) منتقل می گردد. اما تحقیقات نشان می دهد که ویروس در چنین شرایطی می تواند تا 3 ساعت دوام آورد.

روی سطوح پلاستیکی و فولادی، کرونا ویروس 72 ساعت زنده مانده است. جولی فیشر، استاد میکروب شناسی در دانشگاه جرج تاون، گفت: نتایج این تحقیق، ارزش توصیه های بهداشتی سازمان بهداشت جهانی را تایید می نماید هر چقدر توصیه به شست و شوی دست ساده به نظر برسد، باید آن را دنبال کنید. ما در روز حدود پانزده بار به طور ناخودآگاه صورت خود را لمس می کنم.

اکنون مسئله نابودی کامل ویروس ها از سطوح توسط دانشمندان در دست آنالیز است. در حالی که پاسخ قطعی وجود ندارد، توصیه می گردد سطوح آلوده مشکوک به وجود ویروس را با محلول های حاوی سفید کننده ها تمیز کنید.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 587

به "زندگی ویروس کرونا خارج از بدن انسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگی ویروس کرونا خارج از بدن انسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید