رنجبر: افزایش تعداد هیئت ممیزه در دانشگاه آزاد لازم است

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد گفت: کوشش داریم که با اخذ مجوز های لازم تعداد هیئت ممیزه را افزایش دهیم تا سرعت رسیدگی به پرونده های ارتقای اعضای هیئت علمی افزایش داشته باشد.

رنجبر: افزایش تعداد هیئت ممیزه در دانشگاه آزاد لازم است

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، بیژن رنجبر، قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تسریع فرایند آنالیز پفراینده های ارتقاء مرتبه علمی اعضای هیئت علمی این دانشگاه، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با دارا بودن حدود 24 هزار عضو هیأت علمی تمام وقت، بالاترین تعداد اعضای هیأت علمی در مراکز آموزش عالی کشور را دارد؛ با این وجود این دانشگاه تا به امروز برای آنالیز شرایط ارتقاء اساتید، تنها یک هیأت ممیزه داشت که به هیچ وجه برای آنالیز و رسیدگی به حجم انبوه پفراینده های ارتقای مرتبه علمی اساتید کافی نبود.

وی ادامه داد: با توجه به تأکید طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر افزایش سرعت و دقت آنالیز و رسیدگی به پفراینده های ارتقای اعضای هیأت علمی و موافقت وزارت علوم، به تازگی مجوز راه اندازی یک هیأت ممیزه دیگر برای دانشگاه آزاد اسلامی اخذ شد.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر دارای دو هیأت ممیزه فعال است که در سازمان مرکزی و با حضور افراد برجسته حوزه آموزش عالی راه اندازی شده است.

رنجبر ادامه داد: با تشکیل دومین هیأت ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی فرایند آنالیز پفراینده های ارتقای اعضای هیأت علمی سرعت گرفته، به طوری که از 26 شهریور امسال تا 14 دی ماه، هر یک از هیأت های ممیزه هفت جلسه مجزا برگزار کردند که نتیجه آن ارتقای مرتبه علمی 413 عضو هیأت علمی از مربی به استادیاری و 48 عضو هیأت علمی از استادیاری به دانشیاری و استاد تمامی بود که آمار بسیار خوبی است.

وی با بیان اینکه هیچ تفاوتی در نحوه آنالیز پفراینده های ارتقای مرتبه اعضای هیأت علمی در دو هیأت ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد، اظهار کرد: برای رعایت عدالت آموزشی، هفت کمیسیون تخصصی مشترک با حضور هر دو رئیس کمیسیون ذیل این دو هیأت تشکیل شده تا تفاوتی بین تصمیم گیری هیأت ها وجود نداشته باشد.

رنجبر، کمیسیون فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه، معماری و هنر، کشاورزی و منابع طبیعی، دامپزشکی و علوم اجتماعی و رفتاری هفت کمیسیون تخصصی هیأت ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی است که اساتید مبرز هر حوزه در آن عضویت دارند.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه جلسات دو هیئت ممیزه دانشگاه به صورت یک هفته در میان و منظم در حال برگزاری است، اعلام کرد: هدف دانشگاه آزاد اسلامی اخذ مجوز برای ایجاد هیأت های ممیزه بیشتر در هر یک از استان های عظیم است و کوشش داریم که با اخذ مجوز های لازم تعداد هیأت های ممیزه را افزایش دهیم تا سرعت رسیدگی به پفراینده های ارتقا اعضای هیأت علمی افزایش بیشتری داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1164

به "رنجبر: افزایش تعداد هیئت ممیزه در دانشگاه آزاد لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رنجبر: افزایش تعداد هیئت ممیزه در دانشگاه آزاد لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید