راه اندازی جایزه مارتا میلز برای نویسندگان نوقلم

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، جایزه نویسندگان نوقلم مارتا میلز به یاد دختر مروپ میلز، سردبیر مجله گاردین شنبه ها و پل لیتی، سردبیر لندن ریویو آو بوکز راه اندازی شده است. مارتا در سال 2021 درگذشت. به گفته پدر و مادرش، کنجکاوی و تخیل فوق العاده مارتا الهام بخش این جایزه بوده است.

راه اندازی جایزه مارتا میلز برای نویسندگان نوقلم

آنها گفتند: مارتا در همه سالگردهای تولدش و همه کریسمس ها، هدایایی یکسان می خواست: یک دفترچه یادداشت و یک حباب برفی. وقتی در 13 سالگی درگذشت، نویسنده ای مشتاق با ده ها کره برفی و انبوهی از دفترچه های یادداشت، پر از ایده های کتاب بود.

نویسندگان ساکن بریتانیا در گروه سنی 11 تا 14 سال، امکان حضور در این رقابت را دارند و می توانند یک نوشته حداکثر 500 کلمه ای ارسال نمایند. این نوشته می تواند هر چیزی باشد: تکلیف مدرسه، دفترچه خاطرات یا نوشته ای کاملا تخیلی. موضوع سال 2023 غریبه است و نویسندگان کوچک می توانند این ایده را به هر سمت و سویی که دوست دارند، پیش ببرند. داوران در پی اثری هستند که نویسندگان کودک و نوجوان بیشتر به آن افتخار نموده یا در خصوص آن هیجان زده هستند.

سه برنده نخستین دوره جایزه، 17 ژوئن اعلام می شوند و به هر یک از برندگان 200 پوند به همراه یک مجموعه کتاب و یک هدیه ویژه اهدا می گردد. مجموعه ای از آثار، از جمله آثار سه برنده، در جزوه ای در کتاب فروشی لندن ریویو، در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. آثار ارسالی باید تا 22 ماه می به وسیله ایمیل [email protected] یا به وسیله پست به کتابفروشی لاندن ریویو فرستاده گردد.

پدر و مادر مارتا گفتند: مارتا عاشق خواندن و نوشتن بود و از نویسندگان مورد علاقه اش- کاترین راندل، مالوری بلکمن، فیلیپ پولمن و دیگران الهام می گرفت. ما نتوانستیم شاهد رشد او به عنوان یک خواننده و نویسنده باشیم، اما امیدواریم جایزه مارتا میلز، الهام بخش دیگر نویسندگان نوقلم باشد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 24 اسفند 1401 بروزرسانی: 24 اسفند 1401 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1920

به "راه اندازی جایزه مارتا میلز برای نویسندگان نوقلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی جایزه مارتا میلز برای نویسندگان نوقلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید