رازگشایی از درگیری خونین در گرو شهادت جوان کر و لال

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، سرنوشت سه برادر که متهم هستند دو پسرعموی خود را تا سرحد مرگ مورد ضرب و جرح قرار داده اند، در دستان برادر کر و لالشان است و قرار است او با یاری یک کارشناس در دادگاه کیفری استان تهران صحبت کند.

رازگشایی از درگیری خونین در گرو شهادت جوان کر و لال

به گزارش شرق، یک سال قبل درگیری خونینی به مأموران گزارش داده شد که دو قربانی آن به نام های فرید و فریدون دو برادر بودند و در حالت بیهوشی به بیمارستان منتقل شده بودند. هرچند پزشکان امیدی به زنده ماندن آن ها نداشتند، اما در نهایت دو برادر به طرز معجزه آسایی جان به در بردند. آن ها بعد از بهبودی نسبی علیه نوه های عمویشان اعلام شکایت کردند و مدعی شدند ضارب سه برادر به نام های ساسان، سامان و سهراب هستند و برادر کر و لالشان ستار هم در این درگیری حضور داشته است.

با این شکایت، سه برادر بازداشت شدند و در بازپرسی ها اعتراف کردند در درگیری حضور داشتند، اما قبول نکردند که ضارب هستند. بااین حال با توجه به مدارک به دست آمده، کیفرخواست علیه متهمان صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه ارسال شد. متهمان در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفتند.

در ابتدا دو برادر در صندلی قرار گرفتند و خواهان صدور حکم مجازات برای نوه های عمویشان شدند. آن ها گفتند: ما یک اختلاف قدیمی داشتیم، روز حادثه ستار را که کر و لال است در خیابان دیدیم و ستار داد و فریاد کرد. ما متوجه نشدیم چه می گوید، اما وقتی داد زد، فهمیدیم اعتراضی دارد. برای اینکه مسئله خاتمه پیدا کند تصمیم گرفتیم به خانه یک عظیم تر برویم. می دانستیم برادر ها در خانه دایی شان هستند. به آنجا رفتیم یکباره برادر ها بر سر ما ریختند و تا حد مرگ ما را زدند. وقتی به بیمارستان رسیدیم، گفتند امیدی به زنده ماندن مان نیست. درخواست داریم به خاطر جراحت هایی که به ما وارد شده متهمان مجازات شوند.

سپس سه برادر یک به یک در صندلی قرار گرفتند. آن ها ادعای دیگری را مطرح کردند و گفتند اصلا درگیری ای بین آن ها و عموزاده هایشان اتفاق نیفتاده است.

سه برادر گفتند ما در خانه دایی مان بودیم که دو شاکی به ما حمله کردند. آن ها اسلحه داشتند. یکی از آن ها گفت: من در خیابان بودم که دو نوه عمویم به من حمله کردند، شلیک کردند، اما من فرار کردم بعد هم به خانه یورش آوردند و ما را زدند، آن ها درباره برادرمان که کر و لال است دروغ می گویند. آن ها در را شکستند و وارد خانه شدند. ما را زدند و فرار کردند.

سپس متهم دیگر به دفاع پرداخت و گفت: من فوق لیسانس حقوق دارم و همه قوانین را به خوبی می دانم. باور کنید من در آن دعوا حضور نداشتم. حالا اگر دو برادر قسم بخورند من در دعوا حضور داشتم و آن ها را زده ام، تسلیم حکم دادگاه می شوم. قضات تصمیم گرفتند از برادری که کر و لال است تحقیق نمایند، اما ازآنجایی که او توانایی صحبت کردن ندارد و ممکن است نتواند دقیقا منظورش را به دادگاه بگوید، قضات تصمیم گرفتند از یکی از کارشناسان بهزیستی برای ترجمه صحبت های او برای دادگاه یاری بگیرند؛ چراکه او تنها کسی است که از ابتدا همه چیز را دیده و در جریان قرار گرفته است. به این ترتیب رسیدگی به پرونده برای دعوت از کارشناس بهزیستی به بعد موکول شد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1013

به "رازگشایی از درگیری خونین در گرو شهادت جوان کر و لال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رازگشایی از درگیری خونین در گرو شهادت جوان کر و لال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید