دردسر جدید نخست وزیر ژاپن: مهمانی تماشای شکوفه های گیلاس (

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، براساس ادعاهای مطرح شده، آبه نخست وزیر ژاپن در مهمانی تماشای شکوفه های گیلاس 850 نفر از هواداران خود را به لیست مهمانی اضافه کرده 504 هزار دلار از بودجه عمومی را به آنها اختصاص داده است.

دردسر جدید نخست وزیر ژاپن: مهمانی تماشای شکوفه های گیلاس (

فهرست مهمانان شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در مهمانی شکوفه های گیلاس سال جاری به رسوایی بزرگ برای نخست وزیر و دولتش تبدیل و باعث کاهش محبوبیت دولت و حزب او شده است.

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو به نقل از فرانس 24 مهمانی گذشته جشن شکوفه های گیلاس نخست وزیر ژاپن حاشیه های زیادی داشت. بسیاری نخست وزیر را به دعوت از مهمانان مافیایی، ناپدید کردن مدارک مالی این مهمانی و اشتباهات رفتاری متهم می کنند. آنها همچنین آبهی نخست وزیر را به دلیل از بین بردن اسناد مربوط به مهمانی توسط یک کارگر معلول سرزنش می کنند.

این جدیدترین دردسر نخست وزیر ژاپن است که برای مدتی طولانی مدیریت دولت را بر عهده دارد. آبه در سال های اخیر به دلیل دو رسوایی بزرگ تحت فشار و سوال کنندگان از حزب مخالف قرار گرفته است. او به دلیل هزینه های مهمانی شکوفه های گیلاس و راه دادن طرفدارانش به این مهمانی از اوایل ماه نوامبر سال جاری تحت فشار مخالفان خود در مجلس است.

تمامی این قیل و قال ها به دلیل سنتی است که از سال 1952 به صورت مرتب در دولت ژاپن برگزار می شود. هدف از این مهمانی بزرگداشت و ارج نهادن به دستاوردهای دولت به شمار می آید.

جشن تماشای شکوفه های گیلاس نخست وزیر ژاپن/ عکس: خبرگزاری فرانسه

براساس ادعاهای مطرح شده؛ آبه در مهمانی تماشای شکوفه های گیلاس 850 نفر از طرفداران خود را در لیست مهمانان وارد کرده و 55 میلیون ین (504 هزار دلار) از بودجه عمومی را صرف آنها کرده است.

زمانی که مخالفان از این موضوع خبردار شدند، شایعه و ادعاهای دیگری نیز در این زمینه شکل گرفت. آنها اعلام کردند که یکی از اعضای هیات مدیره یک شرکت بدنام و یکی از اعضای گروه یاکوزا (گروه مافیای ژاپن) در مهمانی ماه مارس (فروردین- اردبیشهت سال جاری) سال 2019 شکوفه های گیلاس شرکت کرده اند.

در روزهای اخیر احزاب مخالف خواستار دریافت لیست مهمانان در تماشای جشن شکوفه های گیلاس شده اند. لیستی که بنا به ادعای مقامات دولت وجود ندارد و از لیست اسناد آنها حذف شده است.

نخست وزیر ژاپن در دفاع از خود خطاب به مخالفانش گفت: اسناد مربوط به این مهمانی بر اساس اشتباه یک کارمند معلول و پاره وقت از بین رفته است.

این رسوایی محبوبیت دولت آبه را حدو 50 درصد کاهش داده است. با این وجود کارشناسان اعلام کرده اند که آبه با تمام سختی ها راستا نخست وزیری را به سلامت به انتها می رساند.

استاد سیاست دانشگاه توکیو واسدا در این باره گفت: کنندگان و مردم از توضیحات نخست وزیر در مورد مهمانی تماشای شکوفه های گیلاس قانع نشده اند.

با این وجود آنها معتقدند آبه با وجود کاهش محبوبیت همچنان فرمان دولت را در دست دارد. دلیل این موضوع نبود گزینه ای دیگر برای این مسند است.

برخی از اتهامات علیه آبه نیز حکایت از دعوت طرفداران خود به یک هتل گران برای صرف شام دارد. ادعایی که نخست وزیر و دولت آن را نفی می کنند. هدیه دادن مقامات سیاسی در ژاپن نیز برخلاف قانون انتخابات در این کشور است.

--

بیشتر بخوانید:

شکوفه های گیلاس ژاپنی (+عکس)

شینزو آبه یا آبه شینزو؟ / درخواست ژاپن: نام رهبران ما را درست بگویید

رنگ آمیزی دریاچه توکیو با شکوفه ها (عکس)

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 309

به "دردسر جدید نخست وزیر ژاپن: مهمانی تماشای شکوفه های گیلاس (" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دردسر جدید نخست وزیر ژاپن: مهمانی تماشای شکوفه های گیلاس ("

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید