خوشحالی ریاض از قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، ایسنا نوشت: شورای وزیران سعودی با طرح ادعاهایی علیه جمهوری اسلامی ایران از قطعنامه اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی حمایت کرد.

خوشحالی ریاض از قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام

خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، نشست هفتگی شورای وزیران عربستان(کابینه) بعد از ظهر دیروز سه شنبه به ریاست سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه این کشور به وسیله ویدیو کنفرانس برگزار گردید.

شورای وزیران عربستان در بخشی از جلسه خود با متهم کردن جمهوری اسلامی ایران به دست د اشتن در اتفاقات اخیر عراق و یمن اظهار داشت: قطعنامه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر لزوم همکاری کامل و فوری ایران با این آژانس و اجازه دادن به آژانس انرژی اتمی برای آنالیز سایت های تعیین در ایران ، گامی مهم و جدی برای مقابله با تجاوزهای تهران و نقض قوانین و معاهدات بین المللی مربوط به برنامه هسته ای آن کشور است.

شورای وزیران سعودی با طرح این ادعا که سیاست های تهران تهدیدی برای امنیت و صلح بین المللی است، اقدام اخیر شورای حکام را امری ضروری توصیف کرد.

پیش از این نیز عبدالله بن خالد بن سلطان بن عبدالعزیز، سفیر عربستان در اتریش و نماینده این کشور در آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام نموده بود: عربستان سعودی از تصویب قطعنامه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی که توسط سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس ارائه شد و از ایران می خواهد که به طور کامل و فوری با آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری کند و به آژانس اجاره دهد که به بعضی سایت های تعیین دسترسی داشته باشد، استقبال می نماید.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 777

به "خوشحالی ریاض از قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوشحالی ریاض از قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید