خبرنگاران علت آتش سوزی خودرو حامل اتباع غیرمجاز در یزد اعلام شد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، یزد - خبرنگاران - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد علت آتش سوزی منجر به فوت سه تبعه غیرمجاز در استان را بیان نمود.

خبرنگاران علت آتش سوزی خودرو حامل اتباع غیرمجاز در یزد اعلام شد

احمد ترحمی بهابادی پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: با عنایت به وصول اطلاعات موثق مبنی بر حرکت چند خودروی حامل موادمخدر از شهرستان انار به سمت استان، ماموران انتظامی شهرستان مهریز نسبت به تشدید اعمال قانون در کنترل محورهای مواصلاتی اقدام کردند.

وی اضافه نمود: در جریان کنترل کاروان خودرویی مذکور که به قاچاق اتباع بیگانه غیرمجاز و موادمخدر اقدام کرده بودند، سه خودرو به همراه اتباع غیرمجاز و مقادیری موادمخدر توقیف و 2 خودرو نیز از دست ماموران اقدام به فرار کردند.

ترحمی شرح داد: یکی از خودروهای متواری، با وجود اخطارهای مکرر قانونی و شلیک هوایی به حرکت خود ادامه داد و در نهایت، لاستیک این خودرو هدف تیر اخطار قرار گرفت اما راننده خودرو با حرکت بر روی رینگ و استفاده از مواد محترقه و دودزا، همچنان به فرار ادامه داد که به دلیل جرقه های ناشی از حرکت بر روی رینگ، سرعت بالا و وجود مواد محترقه، این خودرو طعمه حریق شد.

وی ادامه داد: راننده خودرو با وجود تذکر اتباع سرنشین، مبنی بر وقوع آتش در خودرو، همچنان به جهت خود ادامه داده و در نهایت، با برخورد با گارد ریل وسط جاده متوقف و راننده متواری شد که در این حادثه سه نفر از سرنشینان فوت و تعدادی نیز با جراحت روبرو شدند که برای درمان به یزد انتقال یافتند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری یزد گفت: بر اساس گفته شاهدان عینی و مستندات موجود، آتش سوزی خودرو هشت کیلومتر بعد از اصابت گلوله با لاستیک و به دلیل سرعت بالا و برخورد شدید با گارد و جرقه های ناشی از حرکت خودرو بر روی رینگ حادث شده و هیچ ارتباطی با شلیک گلوله نداشته است.

ترحمی اضافه نمود: سودجویی برخی افراد قانون گریز و فرصت طلب در قاچاق انسان و موادمخدر و همچنین نداشتن مجوزهای قانونی و رعایت نکردن پروتکل های بین المللی توسط برخی اتباع خارجی، منجر به وقوع این حادثه دردناک شد که امید است دیگر شاهد تکرار آن نباشیم.

وی با تشریح برخی حوادثی که تا به امروز از سوی خودروهای حامل اتباع غیرمجاز در محورهای استان یزد ایجاد شده، متذکر شد: محورهای مواصلاتی استان یزد برای جلوگیری از ورود اتباع غیرمجاز بشدت کنترل و مالکان و رانندگان خودروهای حامل موادمخدر و اتباع غیرمجاز که بعضا با حرکت از لاین مخالف باعث حوادث ناگواری شده اند، تحت تعقیب قرار می گیرند.

فرمانده انتظامی استان یزد نیز در گفت وگو با خبرنگاران در خصوص این حادثه گفت: محورهای مواصلاتی استان یزد با اتصال جنوب و شرق کشور به سایر استان ها بعضا از سوی قاچاقچیان مواد مخدر و اتباع غیرمجاز مورد سوء استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل ماموران انتظامی با اجرای طرح های دائمی کنترلی برای جلوگیری از این موارد اقدام می کنند که در عملیات اخیر، ماموران با استفاده از علائم هشداری به چند دستگاه خودرو مشکوک در این زمینه دستور ایست دادند که پیروز به متوقف کردن 3 دستگاه خودرو و دستگیری تعدادی اتباع بیگانه غیرمجاز و کشف مقداری مواد مخدر شدند.

سرتیپ عباسعلی بهدانی فرد اضافه نمود: از بین این خودروها یک دستگاه خودرو به فرمان ایست پلیس و صدای تیرهوایی توجهی نکرده و با استفاده از سیستم دودزا و احتراق با سرعت زیاد متواری شد که با وجود پنچری لاستیک، خودرو بیش از هشت کیلومتر ادامه جهت داده و به علت داغ شدن رینگ ها بر اثر اصطحکاک، استفاده از سیستم احتراق و دودزا و آتش دریافت جلو خودرو و ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه، خودرو از جاده منحرف و به گاردریل وسط جاده برخورد کرد.

وی ادامه داد: در این حادثه سه نفر از اتباع غیر مجاز که در صندوق عقب بودند بر اثر آتش سوزی در دم فوت کرده و هشت نفر نیز به بیمارستان منتقل می شوند که از این تعداد چهار نفر به صورت سرپایی درمان و از بیمارستان ترخیص شدند، همچنین راننده خودرو به همراه چند نفر از اتباع متواری شدند که دستگیری آنها در دستور کار پلیس قرار گرفت.

روزانه تعدادی از اتباع بیگانه غیرمجاز از استان های جنوب شرقی و شرقی کشور وارد محدوده استان یزد شده و با استفاده از این خودروها که به شوتی معروف شده اند به استان های دیگر منتقل می شوند.

روزانه حدود 400 هزار دستگاه خودرو از جاده های استان یزد از جنوب به شمال و شرق و غرب کشور و بالعکس تردد می کند و جاده های شهرستان مهریز از ترافیک نسبتا بالایی برخوردار است و تردد قاچاقچیان اتباع غیرمجاز در محورهای استان تا کنون باعث وقوع چندین مورد تصادف منجر به فوت شده و یکی از خواسته های شهروندان مهریزی از مسئولان کنترل و جلوگیری از تردد این خودروها در محورهای استان است.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 747

به "خبرنگاران علت آتش سوزی خودرو حامل اتباع غیرمجاز در یزد اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران علت آتش سوزی خودرو حامل اتباع غیرمجاز در یزد اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید