حسن یزدانی در عجیب ترین انتخابی تاریخ کشتی

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، با وجود حضور ستاره ای همانند حسن یزدانی در وزن 86 کیلوگرم، شاهد صف کشیدن مدعیان دیگری در این وزن برای مسابقات بین المللی سال 2022 هستیم.

حسن یزدانی در عجیب ترین انتخابی تاریخ کشتی

به گزارش ورزش سه، با اینکه فعلا حسن یزدانی وارد چرخه انتخابی تیم ملی برای سه رویداد مهم سال 2022 میلادی یعنی قهرمانی آسیا، بازی های آسیایی و مسابقات جهانی نشده، اما هر روز به فهرست رقبای جدی و نامدار داخلی او افزوده می گردد.

در سال های اخیر حسن یزدانی با چالش چندان جدی ای برای تصاحب دوبنده تیم ملی روبرو نبوده؛ اگرچه همیشه به قوانین وضع شده احترام گذاشته و در انتخابی شرکت نموده است، اما به نظر می رسد در سال 2022 شرایط کمی دشوارتر و پیچیده تر خواهد بود.

با توجه به چرخه ای که فدراسیون بدنسازی تعریف نموده، مدعیان در همه اوزان به تدریج تعیین می شوند. از مسابقات قهرمانی کشور بگیر تا انتخابی جام جهانی و در نهایت خود جام تختی که نفرات برتر آن در چرخه قرار گرفته و مدعی تصاحب دوبنده تیم ملی می شوند.

این در شرایطی است که با توجه به فاصله اندک دو رویداد بازی های آسیایی هانگژو و جهانی بلگراد، این احتمال وجود دارد که تیم ملی در وزن المپیکی 86 کیلوگرم دو ملی پوش در سال 2022 داشته باشد.

از این رو در کنار حسن یزدانی، یک مدعی دیگر در این وزن نیز شانس حضور در مسابقات رسمی امسال میلادی را خواهد داشت.

در وزن 86 کیلوگرم آزادکاران نامداری همانند عزت اله اکبری (نایب قهرمان جهان)، علیرضا کریمی (نایب قهرمان جهان) و کامران قاسمپور (قهرمان جهان) از رقبای جدی حسن یزدانی محسوب می شوند.

علیرضا کریمی؛ بازگشت به 86 کیلو با طلا

مسابقات انتخابی کشتی آزاد جام تختی به عنوان دومین مرحله از چرخه انتخابی تیم ملی در شرایطی 11 اسفند در 5 وزن به انجام رسید که علیرضا کریمی نایب قهرمان جهان در وزن 86 کیلوگرم روی تشک رفته و با شکست هادی وفایی پور به سهمیه جام تختی رسید. این کشتی گیر که بعد از کسب نقره جهان در نورسلطان با افت روبرو شده و در مسابقات اخیر نیز غیبت داشت، انتها با بازگشت به وزن سابقش به عرصه رقابت بازگشت و اینطور که پیداست میخواهد در وزن 86 کیلوگرم شانس خود را برای رسیدن به دوبنده تیم ملی امتحان کند. کریمی قبلا هم سابقه کشتی گرفتن با حسن یزدانی را در کارنامه داشته، اما چند سالی در وزن 92 و 97 کیلوگرم به رقابت می پرداخت و صاحب مدال های نقره و برنز جهان هم شد.

علیرضا کریمی که طلا و نقره 92 کیلوگرم جهان را در کارنامه دارد، با قهرمانی در انتخابی جام جهانی برای تصاحب دوبنده تیم ملی در وزن 86 کیلو دورخیز نموده است

عزت اکبری، رویای مبارزه با یزدانی

پیش از این، عزت الله اکبری، نایب قهرمان کشتی آزاد جهان که در پی مسائل مربوط به اشتغالش اعلام نموده بود از مسابقات ملی خداحافظی نموده نیز تصمیم به بازگشت گرفته و اعلام نمود که در وزن 86 کیلوگرم در پی رقابت با حسن یزدانی است. نایب قهرمان سابق جهان در مصاحبه اخیر خود گفته بود: هر شب به مرحله نهایی انتخابی تیم ملی و کشتی گرفتن با حسن یزدانی فکر می کنم که باید او را ببرم. برای رسیدن به این مهم هم انگیزه های خوبی دارم.

عزت الله اکبری، نایب قهرمان جهان در سال 2013 بعد از اینکه چند باری از جهانی کشتی خداحافظی نموده، برای مبارزه با یزدانی به میادین بازگشته است.

قاسمپور؛ باتجربه تر و مدعی تر از قبل

تا پیش از المپیک توکیو، کامران قاسم پور در وزن 86 کیلوگرم با حسن یزدانی در رقابت بود که هرگز فرصت حضور در مسابقات جهانی و المپیک را پیدا نکرد تا اینکه تصمیم گرفت به وزن بالاتر برود و با درخشش در جهانی 2021 نروژ، صاحب مدال طلای جهان شد. با توجه به اینکه 92 کیلو یک وزن المپیکی محسوب نمی گردد و در بازی های آسیایی نیز حضور ندارد، قاسمپور ممکن است برای سال نو بار دیگر تصمیم به تغییر وزن بگیرد؛ اگرچه این تصمیم او با توجه به چرخه انتخابی شاید با مقاومت هایی نیز روبرو گردد. به هر حال اگر قاسمپور بخواهد در 86 کیلو کشتی بگیرد، بدون شک خیلی باتجربه تر و مدعی تر از قبل برابر حسن یزدانی روی تشک می رود.

کامران قاسمپور بعد از چند بار شکست مقابل یزدانی، طلای 92 کیلوی جهان را کسب کرد، اما برای حضور در المپیک و بازی های آسیایی مجبور است به 86 کیلو بازگردد

دیگر مدعیان جوان و با انگیزه

احمد بذری قهرمان آسیا و امیرحسین فیروزپور قهرمان جوانان جهان از دیگر مدعیان وزن 86 کیلوگرم به حساب می آیند که می توانند دردسر هایی را برای نفرات نامدار و مدعی این وزن ایجاد نمایند. نباید این دو کشتی گیر جوان را هم از فهرست مدعیان وزن 86 کیلو خط زد؛ وزنی که در سال 2022 حسابی شلوغ و مجذوب کننده خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 12 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1401 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1728

به "حسن یزدانی در عجیب ترین انتخابی تاریخ کشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسن یزدانی در عجیب ترین انتخابی تاریخ کشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید