تکمیل پروژه خط انتقال آب سد نساء به بم وبروات 400 میلیارد تومان اعتبار می خواهد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، خبرنگاران/کرمان مدیرعامل آب منطقه ای استان کرمان در بازدید از پروژه انتقال آب سد نساء به بم وبروات در جمع خبرنگاران گفت: برای تکمیل پروژه خط انتقال آب از سد نساء به بم و بروات حدود 400 میلیارد تومان اعتبار احتیاج است که امیدواریم هرچه سریعتر این مبلغ تامین گردد تا پروژه به بهره برداری برسد.

تکمیل پروژه خط انتقال آب سد نساء به بم وبروات 400 میلیارد تومان اعتبار می خواهد

به گزارش خبرنگاران از بم، علی رشیدی امروز 30 آبان ماه در بازدید از پروژه های عمرانی آب منطقه ای شهرستان بم اعلام کرد: طرح انتقال آب از سد نساء به بم و بروات در قرارداد اولیه 53 کیلومتر لوله گذاری دارد که تمام این لوله گذاری ها اجرا شده است.برای اتصال این طرح به مخزن اصلی شبکه داخلی شهر 2300 متر لوله گذاری با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان احتیاج بود که در قالب همین قرارداد این امر در حال اجرا است و بعد از اتمام لوله گذاری به مخازن اصلی آب شهر بم بحث لوله گذاری طرح انتقال آب از سد نساء نیز تکمیل خواهد شد.

رشیدی ادامه داد: ایستگاه پمپاژ تاحدودی احتیاج به خرده کاری دارد و قسمت اول خط برق که برق ایستگاه پمپاژ را تامین می نماید نیز تکمیل شده است.

وی گفت: تصفیه خانه 53 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای اینکه زودتر آب در فصل گرما به شهرهای بم و بروات برسد مقرر شد از پیکیجی که آب و فاضلاب کشور طراحی می نماید، استفاده گردد.

به گفته رشیدی، در فصل گرما که احتیاج مبرم به تامین آب است بحث تامین آب شهرهای بم و بروات در دستور کار قرار خواهد گرفت. متاسفانه در این پروژه با یکسری مسائل اقتصادی و تامین کالا روبرو هستیم و ایرادات این پروژه در حال برطرف است.

به گفته وی، قیمت لوله در یکسال گذشته نزدیک به 10 برابر شده اما متاسفانه اعتبارات افزایش پیدا نکرده است.

رشیدی شرح داد: بعد از تکمیل پروژه طرح انتقال آب به شهرهای بم و بروات، در صورت تامین اعتبار این آب به شهرستان های شرقی نرماشیر فهرج و ریگان نیز خواهد رسید.

تکمیل تغذیه مصنوعی به سفره های زیرزمینی یاری می نماید

وی به پروژه تاسیسات تغذیه مصنوعی دشت آدوری بم اشاره نمود و گفت: هدف از اجرای این پروژه کنترل سیلاب و تغدیه مصنوعی سفره های آب شرب شهر بم است که بالا دست شهر قرار گرفته است و شامل یک بند انحرافی و کانال انتقال آب و چهار حوضچه تغذیه مصنوعی است.

وی بیان داشت: ظرفیت حوضچه ها در هر مرحله آبگیری 3 میلیون متر مکعب است و به تناوب سیلاب هایی که رخ می دهد حتی در فصل خشکسالی تیر و مرداد هم بارندگی داشتیم متاسفانه به علت عدم اتمام پروژه نتوانستم از آبها به خوبی استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: در صورتی که این پروژه تمام گردد، می تواند یاری شایانی به سفره های آب زیرزمینی و قنوات و چاه های کشاورزی پایین دست بم داشته باشد.

وی گفت: چنانچه 40 میلیارد تومان برای دو پروژه تغذیه مصنوعی و پل اسفیکان در نظر گرفته گردد ظرف مدت سه ماه هر دو پروژه به اتمام می رسند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 دی 1400 بروزرسانی: 7 دی 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1605

به "تکمیل پروژه خط انتقال آب سد نساء به بم وبروات 400 میلیارد تومان اعتبار می خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل پروژه خط انتقال آب سد نساء به بم وبروات 400 میلیارد تومان اعتبار می خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید