کوشش اصولگرایان برای کاندیداتوری رئیسی در 1400

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اگر رئیسی نیاید اصولگرایان با تعدد کاندیدا ها و نرسیدن به وحدت شکست می خورند.

کوشش اصولگرایان برای کاندیداتوری رئیسی در 1400

به گزارش برنا، سید محمد حسینی، دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی، درباره بیانیه این کانون مبنی بر درخواست کاندیداتوری از رئیسی در انتخابات 1400 گفت: ما در کانون دانشگاهیان بعد از چند ماه آنالیز میدانی وتحلیل نظرسنجی های متعدد پیرامون انتخابات ریاست جمهوری و کاندیداها، به این نتیجه رسیدیم که با توجه به شرایط کرونایی که جلسات سخنرانی، سفر های استانی واجتماعات محدود شده، کاندیدا های کمتر شناخته شده به سختی می توانند در مدت کوتاه باقی مانده به معرفی سوابق، دیدگاه ها و برنامه های خود بپردازند و وارد گود رقابت شوند. تنها شخصیت هایی قادر به ورود در این کارزار پیچیده و سخت هستند که مردم با کارنامه کاری آنان به خوبی آشنا باشند وبه کارآمدی و کفایت آنان اعتماد و اطمینان داشته باشند تا هم سطح مشارکت افزایش یابد و هم با طیب خاطر به گزینه مورد وثوق خود رای دهند.

او ادامه داد: در بین گزینه های مطرح با وجود احترامی که برای همه آن ها قائل هستیم فکر می کنیم، رئیسی می تواند موجب کاهش مسائل کشور گردد و از طرفی او از جایگاهی برخورداراست که مورد قبول و وفاق همه نیرو های جبهه انقلاب است و می تواند از همه عناصر متعهد و توانمند در دولت آینده استفاده کند و همه حاضر به همکاری با او در سطوح مختلف مدیریتی هستند و در نتیجه دولتی مقتدر و کارامد شکل می گیرد.

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: برخی این مسئله را مطرح می نمایند که ماموریت ابرهیم رئیسی در قوه قضاییه هنوز به خاتمه نرسیده است و نباید به قوه مجریه برود، پاسخ ما این است که رئیسی در قوه قضاییه ریل گذاری های لازم را انجام داده و شرایط را به مرحله ای رسانده که اگر مدیر متعهد و توانمند دیگری هم مسئولیت قوه قضاییه را برعهده بگیرد، این امکان فراهم است که سند تحول قضایی را اجرایی و عملیاتی سازد، اما قوه مجریه اهمیتی به مراتب بیش از دستگاه قضایی دارد.

حسینی گفت: ما بر این باوریم که رئیسی از پایگاه اجتماعی بالایی برخوردار است، نظرسنجی های معتبر همه مؤید و بیانگر این واقعیت است که رئیسی در افکار عمومی مقبولیت دارد و فاصله زیادی با دیگر کاندیدا های اصولگرا دارد از این رو ورود او به صحنه انتخابات برای موفقیت، ضمانت بیشتری دارد تا افرادی که معلوم نیست با اقبال مردمی روبرو می شوند یا نه!

نباید نگران نبودن رئیسی در دستگاه قضا باشیم

حسینی اظهار کرد: در واقع درباره محبوبیت و کفایت رئیسی، هیچ تشکلی در بین نیرو های انقلاب تردید ندارد فقط برخی از سر دلسوزی با استناد به برخی دلایل می گویند او در قوه قضاییه بماند بهتر است، ما هم در مقابل ادله روشن داریم که قوه مجریه اهمیت بیشتری دارد، و در مقطع کنونی ضرورت ایجاب می نماید که رئیسی سکان قوه مجریه را به دست بگیرد تا شاهد تحولی اساسی و فصلی جدید در فرایند اداره امور باشیم. قوه قضاییه هم با انتصاب مجتهدی مجاهد از سوی رهبر حکیم انقلاب رسالت رئیسی را تداوم خواهد بخشید و نباید از این جهت نگران بود.

شترسواری دولا دولا نمی گردد

حسینی اضافه نمود: عده ای بر این باورند که اگر از حالا کاندیدایمان تعیین گردد تخریب صورت می گیرد، اما ما معتقدیم هر تخریبی در باره رئیسی به ذهنشان می رسید در سال 96 با صدای بلند بیان کردند و حالا دستشان خالی است و اگر هم تخریب جدیدی هست حالا که فرصت داریم تخریب ها صورت بگیرد بهتر است تا نزدیک روز انتخابات که فرصت پاسخ دهی وجود ندارد و در هیجانات انتخابات حرف حساب گم می گردد و به تعبیری شترسواری دولا دولا نمی گردد، فردی که کاندیدا است باید وارد میدان گردد، مخالفان هم هر چه دارند رو نمایند و حامیان به ابهامات و شبهات پاسخ دهند و با روشنگری و دلایل مستند، جوابگوی اتهامات و افترا ها باشند.

هنوز رسما به رئیسی صحبت نکرده ایم اما..

این چهره سیاسی اصولگرا در پاسخ به این سوال که آیا با ابراهیم رئیسی در این باره گفت و گوی حضوری هم داشتید یا خیر؟ توضیح داد: هنوز رسما صحبت نکرده ایم، ولی بنا داریم صحبت کنیم و دلایل منطقی خود را مطرح کنیم. ما وظیفه خود می دانستیم که این پیشنهاد را رسانه ای کنیم یقینا دیگران هم در این زمینه واکنشی نشان خواهند داد و اگر در نهایت فضای عمومی جامعه، این مطالبه را داشته باشد امیدواریم که رئیسی هم قبول کند. دو روز گذشته که این بیانیه را صادر کردیم شاهد واکنش های مثبتی در فضای مجازی و در محافل دانشگاهی و اساتید و نخبگان از شهرستان ها و استان ها بودیم که با ما تماس می گیرند و این اعلام نظر را تصمیمی به موقع می دانند که بیش از این نباید معطل شد.

قالیباف رسما اعلام حضور در انتخابات 1400 نکرده است

دبیر کل کانون دانشگاهیان در پاسخ به این سوال که آیا با قالیباف و مشاورانش گفت وگویی داشته اید یا خیر؟ گفت: خیر صحبتی نشده البته ارتباطات فردی وجود دارد به هر حال 25 نفر از اعضای فعال کانون نماینده مجلس هستند و ارتباط دارند و در هر صورت هنوز قالیباف به صورت رسمی اعلام حضور در انتخابات نکرده است.

اگر رئیسی بیاید تکلیف از دیگر کاندیدا ها ساقط می گردد

حسینی در این باره که فعالیت های انتخاباتی قالیباف شروع شده، و اینکه آیا این بار قالیباف به نفع رئیسی از انتخابات ریاست جمهوری کنار می کشد یا خیر؟ اظهار کرد: این مسائل باید آنالیز گردد چراکه ما نمی توانیم از حالا به صورت قاطع در این باره صحبت کنیم، اما در هر صورت چه بسا حضور یکی موجب گردد که دیگری برای انتخابات نیاید، چون غالبا کاندیدا های انقلابی براساس تکلیف حضور پیدا می نمایند و اگر یک نفر واجد شرایط وارد عرصه انتخابات گردد، تکلیف از دیگران ساقط می گردد

منبع: فرارو
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1135

به "کوشش اصولگرایان برای کاندیداتوری رئیسی در 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش اصولگرایان برای کاندیداتوری رئیسی در 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید