تفاوت میان HBA ، NIC و CNA

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، یکی از موارد مهم در هنگام خرید سرور های اچ پی ، انتخاب کارت شبکه یا درواقع نوع ارتباط سرور با شبکه های موجود در سازمان است . باید توجه داشته باشیم که برای ارتباط سرور به هر نوع از شبکه باید کارت شبکه ای مناسب انتخاب کرد . در این مقاله سعی داریم تا شما را با رابط های مختلفی که میتوانیم بر روی سرور قرار دهیم آشنا کنیم .

تفاوت میان HBA ، NIC و CNA

کارتHBA

HBA مخفف عبارت Host Bus Adaptor می باشد. در صورتی که لازم باشد تا سرور ما با شبکه SAN ارتباط داشته باشد میبایست از کارت های HBA برو روی سرور خود استفاده کنیم . این کارت ها معمولا از یک یا دو پورت برخوردار میباشند . کارت های HBA قابل استفاده بر روی سرورHP معمولا توسط شرکت QLOGIC و Emulex و Barracuda ساخته میشوند . برای تشخیص سازنده های هر کارت HBA میتوانیم به پارت نامبر مربوط به کارت HBA توجه کنیم . بدین صورت که اگر شرکت سازنده کارت HBA ، شرکت Qlogic باشد در پارت نامبر حرف Q و در صورتی که شرکت سازنده شرکت Emulex باشد در پارت نامبر حرف E و در صورتی که سازنده شرکت Barracuda باشد در پارت نامبرحرف B درج میشود .

کارت NIC

NIC مخفف عبارت Network Interface Card است و در صورت نیاز به ارتباط سرور با شبکه های LAN میبایست از کارت شبکه بر روی سرور خود استفاده کنیم. کارت های NIC در انواع مختلف و با پورت ها و سرعت های مختلفی در دسترس هستند . با توجه به شبکه موجود و تعداد پورت های مورد نیاز برای ارتباط سرور خود با شبکه میبایست به انتخاب کارت شبکه بپردازیم . کارت شبکه های قابل استفاده بروی سرور HPE میتوانید از یک تا 4 پورت و با سرعت های 1گیگ تا 40گیگ را دارا باشند .

کارت CAN

CNA مخفف Converged Network Adapters است. در صورتی که بخواهیم از کارت شبکه متصل شده بر روی سرور هم جهت ارتباط به شبکه SAN و هم برای اتصال به شبکه کامپیوتری معمولی استفاده کنیم . میبایست از CNA بر روی سرور خود استفاده کنیم .

پس به طور ساده اگر بخواهیم به تفاوت میان HBA ، NIC و CAN بپردازیم .

HBA برای ارتباط با شبکه SAN

NIC برای ارتباط به شبکه معمولی

CNA هم برای ارتباط به شبکه SAN و هم برای ارتباط با شبکه های معمولی

امیدواریم این مقاله شما را با انواع رابط هایی که میتوان بر روی سروراچ پی استفاده کرد آشنا کرده باشیم . در صورت هرگونه ابهام و سوال در هنگام انتخاب کارت شبکه مناسب برای سرور خود میتوانید با شرکت شبکه گستران یاقوت سرخ ، مرکز تخصصی ارائه سرور ها و استوریج های HEP به شماره تماس 71189-021 در ارتباط باشید . و یا برای اطلاع از پارت نامبر کارت های قابل استفاده بر روی سرورخود به سایت شرکت یاقوت سرخ به آدرس www.Ysorkh.net مراجعه کنید

منبع: مجله شنبه
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 753

به "تفاوت میان HBA ، NIC و CNA" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاوت میان HBA ، NIC و CNA"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید