تغییرات اقلیمی تاثیر قابل توجهی در صنعت گردشگری دارد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، اخیراً دانشمندان طی مطالعاتی به این نتیجه رسیدند که نه تنها تغییرات اقلیمی بر صنعت گردشگری تاثیر می گذارد، بلکه این صنعت هم می تواند یکی از دلایل اصلی ایجاد این تغییرات باشد.

تغییرات اقلیمی تاثیر قابل توجهی در صنعت گردشگری دارد

تأثیر صنعت گردشگری بر تغییرات اقلیمی به شدت دست کم گرفته شده است و در نتیجه، بسیاری از کشورها تصمیم بر توسعه پروژه های گردشگری در مقیاس بزرگ گرفته اند.

به گفته گروهی از دانشمندان دانشگاه استرالیا در سیدنی، دانشگاه کویینزلند (Queensland) و همچنین دانشگاه ملی چنگ کونگ (Cheng Kung) در تایوان، ردپای کربن حاصل از گردشگری هشت درصد از کل ردپای کربن جهانی را شامل می شود، که چهار برابر اندازه پیش بینی شده قبلی است. در تحقیقات اخیر، افزایش قابل توجهی در این اندازه مشاهده شده است، چون دانشمندان برای اولین بار برای شناسایی زنجیره تأمین در گردشگری تمام جوانب را سنجیده اند.

آن ها حمل ونقل، اقامتگاه ها، غذاها، نوشیدنی ها، سوغات، لباس ها، لوازم آرایشی و تمام کالاهای مورد استفاده در صنعت گردشگری را مورد بررسی قرار دادند. محققان جریان های کربن را در 160 کشور از سال 2009 تا 2013 شناسایی کردند.

آرونیما ملک (Arunima Malik) از دانشگاه سیدنی، یکی از نویسندگان این گزارش می گوید: مطالعات پیشین تنها برخی از کالاها و زنجیره های تأمین را مورد بررسی قرار می داد، اما گروه ما برای ردیابی بیش از یک میلیارد زنجیره تأمین مرتبط با طیف وسیعی از کالاها، از تجزیه و تحلیل ورودی - خروجی چند منطقه ای استفاده کرده است.

افراد ثروتمند بیشتر مسافرت می کنند و بنابراین در افزایش گازهای گلخانه ای مؤثر هستند. میل ما به سفرهای خارجی باعث افزایش وابستگی به حمل ونقل هوایی و کالاهای لوکس می شود و این تمایل بیش از آن چیزی که بیشتر مسافران گمان می کنند بر سیاره زمین اثر می گذارد.

به توصیه ملک: گردشگران متعهد با آگاهی از سهم خود در تولید گازهای گلخانه ای متأثر از فعالیت هایی که انجام می دهند یا کالاهایی که می خرند، تا جایی که امکان دارد می توانند اقدامات لازم برای کاهش گازهای گلخانه ای را انجام دهند.

منبع: کجارو / travelandtourworld.com
انتشار: 7 فروردین 1401 بروزرسانی: 7 فروردین 1401 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1701

به "تغییرات اقلیمی تاثیر قابل توجهی در صنعت گردشگری دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات اقلیمی تاثیر قابل توجهی در صنعت گردشگری دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید