تصمیم گیری سخت بازگشایی مدارس، در پیچ و خم جهش های کرونایی!، هیچ کشوری دانش آموزان زیر 18 سال را واکسینه نکرده است

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، معاون سلامت وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هنوز در هیچ کشوری واکسیناسیون دانش آموزان زیر 18 سال انجام نشده، گفت: جهش های کرونایی تصمیم گیری حول بازگشایی مدارس را با دشواری روبرو نموده است.

تصمیم گیری سخت بازگشایی مدارس، در پیچ و خم جهش های کرونایی!، هیچ کشوری دانش آموزان زیر 18 سال را واکسینه نکرده است

از وبسایت سازمان بهداشت جهانی دیدن نمایید.

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، به نقل از دانا، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش آخرین اقداماتی که در رابطه با واکسیناسیون دانش آموزان، بعلاوه معلمان و کادر آموزشی مدارس کشور، در وزارت آموزش و پرورش صورت گرفته را تشریح کرد.

عدم واکسیناسیون دانش آموزان به معنای عدم همکاری بین سازمانی نیست

وی در ابتدای این گفت و گو در رابطه با محدودیت هایی که برای واکسینه کردن افراد زیر 18سال وجود دارد،گفت: همانطور که می دانید واکسن زیر 18 سال در تمام جهان محدودیت هایی دارد؛ بعضی می گویند تزریق واکسن کرونا برای بچه ها و نوجوانان زیر 18 سال دارای مباحث پیچیده ای است و بعضی از کارشناسان هم تزریق واکسن برای این افراد را ممنوع نموده و یا غیر ممکن دانسته اند؛ بنابراین عدم واکسیناسیون دانش آموزان ایرانی ابداً به همکاری یا عدم همکاری بین سازمانی مربوط نمی گردد.

تابع سیاست های ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم

حمیدی در بخش دیگری از سخنانش توضیح داد: ما در وزارت آموزش و پرورش تابع سیاست های ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم و هر اقدام و دستورالعملی که در این ستاد مصوب و به ما ابلاغ گردد ما آن را مو به مو اجرا خواهیم کرد.

الزام بازگشایی مدارس در واکسینه کردن کادر آموزشی

وی اضافه نمود: اما در رابطه با واکسیناسیون معلمان و کادر آموزشی که از گروه سنی بزرگسال هستند، در این وزارتخانه نامه ای از طرف وزیر محترم آموزش و پرورش خطاب به وزیر محترم بهداشت و درمان نوشته و ارسال شده است. این الزام به وسیله نامه مذکور به سمع و نظر مسئولان وزارت بهداشت رسیده که بازگشایی مدارس و فعالیت حضوری دانش آموزان و معلمان در گرو واکسیناسیون است که با این اقدام آنها را در مقابل بیماری واکسینه و مصون کرد.

عمل به دستور ستاد مقابله با کرونا در انجام واکسیناسیون

معاون سلامت وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: آنگونه که پیگیری نموده ایم نامه وزیر محترم آموزش و پرورش در گردش وزارت بهداشت قرار گرفته و ما آماده ایم که در اجرای راهکارهایی که وزارت بهداشت و متخصصان حوزه پزشکی در امر مبارزه با بیماری کرونا و در مبحث واکسیناسیون معین نمایند، عمل کنیم. یعنی هر دستور العملی در رابطه با بازگشایی مدارس و یا واکسیناسیون به ما اعلام گردد، همانگونه عمل خواهیم کرد تا انشاءالله با شرایط بسیار بهتر و خاطری آسوده تر به بازگشایی مدارس اقدام کنیم.

واکسیناسیون دانش آموزان زیر 18 سال در هیچ کشوری انجام نشده

وی در رابطه با واکسیناسیون دانش آموزی گفت: واکسیناسیون دانش آموزان و افرادی که در سنین پایین تر هستند کاملاً تخصصی است و در حوزه تخصصی ما تابع نظر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و ستاد مقابله با کرونا هستیم. قاعدتاً ستاد مقابله با کرونا و وزارت بهداشت هم تحت نظر پروتکل هایی که در سازمان جهانی بهداشت تعریف شده، اقدام می نمایند؛ چرا که در هیچ کشوری واکسیناسیون دانش آموزان زیر 18 سال تا کنون انجام نشده است و هنوز زمزمه هایی از مراحل ابتدایی فراوری واکسن بچه ها به گوش می رسد.

واکسیناسیون کادر آموزشی به زودی شروع خواهد شد

حمیدی با بیان اینکه ما در حوزه واکسیناسیون صاحب نظر نیستیم، ادامه داد: اما در ارتباط با واکسن کادر آموزشی درخواست نموده ایم و نامه نوشته ایم که این نامه خوشبختانه ضمن آن که در چرخش کار قرار گرفته، به زودی واکسینه کردن کادر آموزشی که گویا در فاز سوم واکسیناسیون سراسری کشور قرار گرفته است شروع خواهد شد که انشاالله طبق اخباری منتشر شده قرار است تا انتها مردادماه به اتمام برسد.

جهش های کرونا تصمیم گیری را سخت نموده

معاون وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از اظهاراتش توضیح داد: با توجه به شرایط کرونا و انواع جهش هایی که تا به امروز داشته، نمی توان به صورت متقن پیش بینی کرد که مدارس در هر شرایطی در اول مهر بازگشایی شوند.

وی اضافه نمود: به نظر من از الان برای اول مهر تصمیم گرفتن کار بسیار سختی است؛ چرا که ما نمی دانیم در چند روز و چند ماه آینده شرایط کرونا در کشور چگونه خواهد شد؟ اما با این همه پیش بینی خود را برای بازگشایی مدارس و آموزش حضوری دانش آموزان انجام داده ایم و هماهنگی های لازم را با سازمان های دیگر به عمل آورده ایم.

اخبار بازگشایی مدارس را زودتر اطلاع رسانی می کنیم

حمیدی در انتها سخنانش اسم کرد: با توجه به سناریوهای مختلفی که در وزارت آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس وجود دارد و روی آن مباحثه می گردد، برترین سناریو و شرایط را برای بازگشایی مدارس در نظر خواهیم گرفت و برای اینکه خانواده ها بتوانند هماهنگی های لازم را انجام دهند، مطمئناً قبل از بازگشایی مدارس اطلاع رسانی کامل به عمل خواهیم آورد؛ البته اطلاع رسانی ها هم مبتنی بر سیاست هایی است که در ستاد مقابله با کرونا به وزارت آموزش و پرورش اعلام خواهد شد.

اخبار گروه سایر رسانه ها صرفا بازنشر اخبار سایت ها و خبرگزاری هاست و خبرنگاران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1437

به "تصمیم گیری سخت بازگشایی مدارس، در پیچ و خم جهش های کرونایی!، هیچ کشوری دانش آموزان زیر 18 سال را واکسینه نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم گیری سخت بازگشایی مدارس، در پیچ و خم جهش های کرونایی!، هیچ کشوری دانش آموزان زیر 18 سال را واکسینه نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید