تحقق 140 درصدی درآمد نقدی شهرداری اراک، مردم را ناامید نکنید

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، خبرنگاران/مرکزی شهردار اراک خطاب به اعضای شورا گفت: زحمت زیادی در شهر کشیده شده است اجازه ندهید که زحمات به هدر رود و مردم را ناامید نکنید.

تحقق 140 درصدی درآمد نقدی شهرداری اراک، مردم را ناامید نکنید

محمدکریم شفیعی دوشنبه نهم تیرماه در صحن رسمی شورای شهر اراک در مورد طرح استیضاح از شهردار اعلام نمود: تا به امروز به غیر از تذکر اخیر شورا هیچ تذکری به من داده نشده است و تذکر اخیر هم 24 ساعت پس از طرح تذکر، تبدیل به طرح سوال شد در حالی که تذکر باید شامل زمان گردد تا شهردار تذکر را آنالیز کند، پاسخ دهد و اگر انحرافی از رویه قانونی بودجه مصوب اجرا شده است، تجدیدنظر کند.

وی با تاکید بر اینکه ملاک عمل باید بودجه مصوب باشد، اظهار کرد: شهرداری بودجه مصوب دارد و شهردار موظف است براساس آن عمل کند و اگر انحرافی اجرا شده باشد تذکر دریافت می نماید، طرح سوال باید ناشی از عدم اجرای برنامه های عملیاتی و بودجه مصوب باشد.

شفیعی توضیح داد: شهرداری قبل از تذکر شورا در قالب نامه اعلام نمود که پروژه 55 متری در دست اجرا واقع شده است، نقشه برداری شده است، نخاله های زیر پل شهید بختیاری پاکسازی شده و اعضای کمیسیون ماده 5 نیز از پروژه بازدید نموده اند و اگر کمیسیون طرح را تصویب کند به شورا جهت تصویب ارجاع می گردد.

شهردار اراک تاکید نمود: ما با احترام وارد شهرداری شدیم، کار کردیم و به دنبال منفعت شخصی نبوده ایم، سال گذشته شورا در قالب نامه ای خواهان بیان مبلغ بدهی شهرداری شد و رسما اعلام نمودیم که در زمان تحویل شهرداری در تاریخ پنجم فروردین ماه 98 میزان بدهی شهرداری 353 میلیارد تومان بود. بارها این موضوع را در صحن شورا مطرح نموده ایم و از طرفی 500 میلیارد تومان بودجه شهرداری بود که محقق و بدهی سنواتی نیز پرداخت شد.

شفیعی اضافه نمود: در سه ماهه نخست امسال نیز تحقق درآمد نقدی شهرداری 140 درصد بوده است و در بودجه 99 نیز مجاز هستیم پروژه هایی را اجرایی کنیم. هر اقدامی خارج از بودجه، غیرقانونی است. زحمت زیادی در شهر کشیده شده است اجازه ندهید که زحمات به هدر رود و مردم را ناامید نکنید.

به گزارش خبرنگاران، دستور کار امروز شورای شهر اراک طرح سوال از شهردار و پاسخگویی وی بود، اما با توجه به فرصت 10 روزه شهردار برای پاسخگویی، با رای اعضای شورا مقرر شد که شهردار یکشنبه 15 تیرماه در صحن فوق العاده سوالات اعضای شورا را پاسخ دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 804

به "تحقق 140 درصدی درآمد نقدی شهرداری اراک، مردم را ناامید نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقق 140 درصدی درآمد نقدی شهرداری اراک، مردم را ناامید نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید