بیانیه مهم انصارالله در رد محکومیت های بین المللی علیه حمله آرامکو

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، سخنگوی جنبش انصارلله به محکومیت های بین المللی علیه حملات پهپادی اخیر یمن به شرکت نفتی آرامکو واکنش نشان داد و گفت: کسانی که به دنبال ثبات بازار نفت هستند، باید از ائتلاف سعودی بخواهند به تجاوزات و محاصره خود علیه یمن انتها دهد.

بیانیه مهم انصارالله در رد محکومیت های بین المللی علیه حمله آرامکو

به گزارش گروه بین الملل مجله سینمایی گوگوریو، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن در واکنش به محکومیت های بین المللی علیه یمن به دلیل انجام حملات پهپادی اخیر به شرکت آرامکو بیانیه ای مهم صادر و در آن خاطرنشان کرد که جامعه جهانی باید به جای محکوم کردن یمنی ها، جنایت و کشتار چند ساله سعودی ها در یمن را محکوم نمایند.

در این بیانیه آمده است: جامعه جهانی با چه منطقی به خود اجازه می دهد که به نفع متجاوز بیانیه محکومیت آمیز صادر کند، اما در برابر جنایت (عربستان و ائتلاف آن) در حق ملت یمن اعم از کشتار، محاصره، قحطی و گرسنگی، ویرانی و فاجعه انسانی ساکت است.

عبدالسلام تاکید نمود که محکوم نمایندگان عملیات یمن در 14 سپتامبر(حمله 10 پهپاد یمن به دو پالایشگاه بقیق و خریص شرکت نفتی آرامکو) با صدور بیانیه های خود در حمایت از عربستان، در واقع خودشان را محکوم کردند و طرفداری ذلت بار خود از یک کشور متجاوز را نشان دادند. این بیانیه های محکومیت آمیز به منزله تشویق جنایتکار به ادامه جنایت هایش در حق ملت یمن است.

به گزارش المسیره، در ادامه این بیانیه مهم آمده است: کالای نفت گران تر و ارزشمندتر از خون مردم یمن نیست و هرکسی که به خون ملت یمن بی احترامی کند، باید تبعات و پیغامدهای آن را به جان بخرد.

سخنگوی جنبش انصارالله که ریاست مذاکرات صلح دولت نجات ملی یمن را نیز بر عهده دارد، اضافه کرد: کسانی که به دنبال ثبات بازار نفت هستند، باید از ائتلاف سعودی بخواهند که تجاوزات و محاصره خود علیه یمن را متوقف کند.

محمد عبدالسلام خاطرنشان کرد که باید جلوی تجاوزات ائتلاف را گرفت و به اقدام متجاوزان در ادامه محاصره فرودگاه صنعاء و توقیف 13 کشتی حامل فرآورده های نفتی در دریای سرخ خاتمه داده گردد.

در ادامه بیانیه تاکید شد که ملت یمن بی وقفه و با تمام توان خود در برابر تجاوزات و محاصره دشمن می ایستد و در صورت ادامه این تجاوزات، عملیات دفاعی یمنی ها در مرحله آینده شدیدتر و سخت تر خواهد بود.

عبدالسلام در این بیانیه خود تاکید نمود که ائتلاف متجاوز به یمن به خصوص سعودی ها باید بداند که غرورشان آنها را به ورطه نابودی کشانده و اکنون زمان آن فرا رسیده که بفهمند نباید روی آمریکا و حمایت آن حساب باز نمایند که در اینصورت دچار خسران می شوند.

وی گفت که در مقابل، ملت یمن دوستدار صلح و ثبات شبه جزیره عربستان است و صلح و امنیت هم نه با تجاوزات و هیمنه و جنگ، بلکه با گفت وگو و تفاهم به دست می آید. پیغام ما به همه عرب ها و مسلمانان این است که در مشخص سرنوشت این امت، خداوند را در نظر بگیرند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 71

به "بیانیه مهم انصارالله در رد محکومیت های بین المللی علیه حمله آرامکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه مهم انصارالله در رد محکومیت های بین المللی علیه حمله آرامکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید