آنالیز اثرات کرونا بر نظام آموزشی از منظر بهره وری

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، تهران (پانا) - معاون آموزش ابتدایی به تحلیل و آنالیز اثرات کرونا بر نظام آموزشی از منظر بهره وری پرداخت.

آنالیز اثرات کرونا بر نظام آموزشی از منظر بهره وری

به گزارش روابط عمومی معاونت ابتدایی، رضوان حکیم زاده اظهار کرد: در حال حاضر در غیاب برآوردهای دقیق از پیامدهای کرونا در طولانی مدت، می توان چالش ها و فرصت های کرونا برای نظام آموزشی را مبنای ارائه نظر در مورد تاثیر کرونا بر بهره وری در آموزش قرار داد.

وی به دگرگونی ناشی از شیوع کرونا در روش های آموزش، بسته های آموزش و منابع یادگیری اشاره نمود و گفت کرونا آموزش را از چارچوب سنتی به فضای مجازی منتقل کرد و تدریس مبتنی بر فناوری را جایگزین روش های قدیمی نمود و این امکان را فراهم آورد تا منابع یادگیری متعددی برای دانش آموزان، خانواده ها و معلمان فراهم گردد.

حکیم زاده اظهار کرد آموزش مجازی نه تنها منجر به افزایش مهارت های کار در فضای مجازی و استفاده از بستر فناوری برای ارائه آموزش در معلمان گشت؛ بلکه امکان بروز خلاقیت ها و توانمندی های معلمان در عرصه فراوری محتوا را نیز ایجاد نمود.

معاون آموزش ابتدایی در بیان فرصت های ایجاد شده در دوران کرونا و شرایط بحرانی ایجاد شده گفت: راه اندازی شبکه آموزشی دانش آموز(شاد) به عنوان بزرگ ترین پلتفرم مجازی در سطح ملی فرصتی است که با ایجاد یک شبکه ارتباطی منظم و گسترده در بستر فضای مجازی به کاهش قابل ملاحظه هزینه ها و افزایش ارتباط بین صف و ستاد انجامید.

حکیم زاده توضیح داد: در نظام مدرسه ای، با توجه به محدودیت های زمان، مکان و تراکم کلاس ها، امکان برقراری ارتباط کامل با همه دانش آموزان وجود نداشت اما در آموزش مجازی این امکان فراهم گشت تا معلم بتواند با همه دانش آموزان ارتباط برقرار کند. وی تبدیل دانش آموزان ساکت و غیرفعال به مشارکت کنندگان فعال در جریان آموزش را از پیامد های این ارتباط دانست.

معاون آموزش ابتدایی وزارت در ادامه به تاکید سند تحول بنیادین بر مشارکت فعال خانواده ها به عنوان شرکای یادگیری اشاره نمود و آن را در پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت بچه ها امری مفید و ضروری خواند.

حکیم زاده در پایان به آسیب های جدی کرونا و آموزش مجازی برای نظام آموزشی اشاره نمود و اضافه کرد: کاهش قابل ملاحظه مقدار یادگیری، به حاشیه رفتن تربیت و ایجاد شکاف در برخورداری از آموزش به دلیل شکاف دیجیتالی بین طبقات برخوردار و کمتربرخوردار، ترک تحصیل زودهنگام بعضی از دانش آموزان منطقه ها محروم به همراه آسیب های روحی و روانی ناشی از تعطیلی مدارس برای دانش آموزان در سراسر دنیا را از پیامد های منفی کرونا و تعطیلی مدارس است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1599

به "آنالیز اثرات کرونا بر نظام آموزشی از منظر بهره وری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز اثرات کرونا بر نظام آموزشی از منظر بهره وری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید