برخورد بسیار تند وزارت خارجه ایران با سفیر انگلیس در تهران ، او اخراج شده است؟

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: سفیر انگلیس در تهران اخراج نشده و دولت انگلیس نیز وی را تغییر نداده است.

برخورد بسیار تند وزارت خارجه ایران با سفیر انگلیس در تهران ، او اخراج شده است؟

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو به نقل از صداوسیما، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: در نشست کمیسیون امنیت ملی، بحث بسیار جدی درباره ماجرای حضور سفیر انگلیس در یک تجمع غیرقانونی صورت گرفت، بحث ها از دستگاه ها و ارگان های مختلف مطرح شد و نیروی انتظامی که سفیر انگلیس را به عنوان یک فرد خارجی در این تجمع دستگیر نموده بود، گزارش این موضوع را به کمیسیون امنیت ملی مجلس ارایه کرد.

  • ویدئوی پلیس از حضور سفیر انگلیس در اعتراضات خیابانی

معاون سیاسی وزیر امور خارجه اضافه نمود: وزارت امور خارجه نیز در این زمینه گزارش های لازم را ارایه نموده است.

عراقچی همچنین گفت: سفیر انگلیس به عنوان یک فرد خارجی در تجمع غیر قانونی دستگیر شده بود و نیروی انتظامی پس از این اقدام با وزارت امور خارجه تماس گرفت و بعد از احراز هویت، سفیر انگلیس بلافاصله آزاد شد.

معاون وزیر امور خارجه اضافه نمود: پشت صحنه این مسئله و احتمالاتی هم که وجود داشت آنالیز شد و وزارت امور خارجه گزارش کاملی را از اقداماتی که انجام داده است، ارایه کرد.

وی با بیان اینکه سفیر انگلیس در تهران، بلافاصله از سوی وزارت امور خارجه احضار و بیانیه ای نیز از سوی وزارت خارجه صادر شد، گفت: گزارش مرحله دوم احضار سفیر انگلیس به وزارت امور خارجۀ و هشدارهای ما به سفیر انگلیس در نشست امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس ارایه شد.

  • روایت خبرنگار بی بی سی از بازگشت سفیر انگلیس در تهران به لندن

عراقچی درباره فضاهای پیش آمده در مورد شرایط سفیر انگلیس و احتمال کاهش سطح مناسبات دو کشور، اضافه نمود: در هنگام احضار سفیر انگلیس برخورد بسیار تندی با وی صورت گرفت و بعد از آن نیز بیانیه ای صادر شده است و در آن بیانیه تاکید نموده ایم که اگر بار دیگر شاهد چنین اقدامی باشیم، فقط به احضار سفیر بسنده نخواهیم کرد، فکر می کنم پیغام خیلی روشنی به طرف انگلیس در مورد این اقدام غیر متعارف داده شد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه تاکید نمود: دولت انگلیس هنوز سفیرش را تغییر نداده و فقط به عللی از ایران خارج شده است، وی بار دیگر به تهران بازخواهد گشت.

  • جزئیات جدید از دستگیری سفیر انگلیس از سوی پلیس
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 422

به "برخورد بسیار تند وزارت خارجه ایران با سفیر انگلیس در تهران ، او اخراج شده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد بسیار تند وزارت خارجه ایران با سفیر انگلیس در تهران ، او اخراج شده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید