بازگشایی تدریجی هتل ها ، تصویب اساسنامه صندوق احیاء

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، این هفته در پی زلزله 5 ریشتری تهران خبر رسید که کاخ صاحبقرانیه در مجموعه نیاوران که دارای ترک های متعددی بود، آسیب بیشتری دید و این ترک ها عمیق تر شد.

بازگشایی تدریجی هتل ها ، تصویب اساسنامه صندوق احیاء

این خبر را محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور اعلام کرد و گفت: خوشبختانه موزه های دیگر در پی زلزله آسیبی ندیده اند اما زلزله ای که در استان لرستان آمد، موجب شد ترک های قلعه فلک الافلاک در استان لرستان نیز عمیق تر شود، بنابراین اشیایی که در زیر این ترک ها قرار دارند به مخازن منتقل خواهند شد.

در این هفته همچنین محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه های کشور از مستندنگاری بیش از 500 هزار شیء موزه ای در سامانه جام خبر داد و گفت: تا به امروز اطلاعات 518 هزار و 743 قلم از اموال منقول فرهنگی تاریخی موزه ها و مجموعه های خصوصی با هدف نظارت، کنترل و بهینه سازی، مستندنگاری شده و اطلاعات آنها به سامانه جام افزوده شد.

این هفته همچنین هادی میرزایی مدیرعامل صندوق احیای آثار تاریخی از تصویب اساسنامه صندوق توسعه صنایع دستی در هیئت دولت خبر داد و گفت: به منظور حمایت، توسعه و ترویج صنایع دستی و تشویق هنرمندان و فعالان بخش صنایع دستی و فرش دستبافت و معین و اعطای مجوز کاربری و بهره برداری از بناهای تاریخی، این صندوق به عنوان مؤسسه غیرانتفاعی فعالیت می کند.

در این هفته پس از ابلاغ دستورالعمل سفرهای هوشمند توسط وزارت میراث فرهنگی، برخی از فعالان موزه داری اعتراض کرده و گفتند چرا بخش مربوط به پروتکل موزه ها ناقص بوده است، به همین علت اداره کل موزه های کشور و پژوهشکده حفاظت و بازسازی دستورالعمل دیگری را با الهام از پروتکل های بهداشتی کشورهای دیگر تدوین کرده و آن را به زودی ابلاغ خواهند کرد تا پس از آن موزه ها بتوانند فعالیت خود را به صورت تدریجی آغاز کنند.

این هفته جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران کشور همچنین با اشاره به بازگشایی تدریجی هتل ها اعلام کرد: 4 هزار و 500 میلیارد تومان خسارت ناشی از تعطیلی هتل ها در سه ماهه اخیر بوده است. اکنون هر استانی به تناسب شرایط خود با رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام به بازگشایی خواهد کرد، البته این موضوع باید زیر نظر ستاد مبارزه با کرونا و وزارت میراث فرهنگی باشد.

علی اکبر عبدالملکی رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی هم در این هفته از تشکیل فدراسیون گردشگری در اتاق بازرگانی ایران خبر داد و گفت: این فدراسیون از پنج ماه دیگر فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. هدف آن هم صدایی و افزایش قدرت تشکل های گردشگری است.

مهر

منبع: گردشبان
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 732

به "بازگشایی تدریجی هتل ها ، تصویب اساسنامه صندوق احیاء" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی تدریجی هتل ها ، تصویب اساسنامه صندوق احیاء"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید