اعلام منع آمد و شد در استان های بابِل و بغداد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، دولت عراق به دنبال اعتراضات مردم این کشور در استان های بابِل و بغداد، قانون منع آمد و شد در دو استان یاد شده وضع نموده است.

اعلام منع آمد و شد در استان های بابِل و بغداد

به گزارش گروه بین الملل مجله سینمایی گوگوریو، ارتش عراق در پی اعتراضات مردم این کشور که به صورت پراکنده در بعضی از مناطق این کشور ادامه دارد، در دو استان بابِلو عراق قانون منع آمد و شد اعلام نموده است.

به گزارش شبکه خبری الغدیر، یک منبع امنیتی عراق روز سه شنبه گفت که این قانون در استان بابل از ساعت 19 امشب به وقت محلی شروع و تا ساعت 5 صبح فردا ادامه خواهد داشت. منبع امنیتی گفت که این قانون را کمیته امنیتی استان بابل وضع نموده است.

شبکه خبری العربیه هم گزارش داد که قانون منبع آمده و شد در بغداد هم وضع شده و این قانون از ساعت 24 امشب(سه شنبه) تا ساعت 6 صبح فردا (چهارشنبه) در بغداد اجرایی می گردد.

دور دوم اعتراضات عراق که از اول اکتبر شروع شده، از 25 اکتبر ازسرگرفته شده و هم اکنون چند استان عراق مثل بغداد، شاهد اعتراضات مردمی برای ایجاد اصلاحات سیاسی و بهبود خدمات دولتی است.

روزنامه لبنانی الاخبار نیز طی گزارشی از دستیابی به یک سند امنیتی که بیانگر نقش سفارت آمریکا در بغداد در سازماندهی تشکیلات سری تظاهرات اکتبر عراق است، اطلاع داد(جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 214

به "اعلام منع آمد و شد در استان های بابِل و بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام منع آمد و شد در استان های بابِل و بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید