اعلام آمادگی وزیر خارجه چین برای یاری به مقابله با کرونا در گفت وگو با ظریف

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، وزیر امور خارجه چین در گفت وگویی تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان آمادگی کشورش را برای یاری رسانی به ایران در جلوگیری از شیوع کرونا ویروس در ایران اظهار داشت.

اعلام آمادگی وزیر خارجه چین برای یاری به مقابله با کرونا در گفت وگو با ظریف

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ، وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، امروز در گفت وگویی تلفنی با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان درباره مسائل مختلفی از جمله شیوع کرونا ویروس گفت وگو نموده و گفت: این ویروس دشمن مشترک بشریت بوده و جامعه جهانی باید به طور مشترک [در این زمینه]فعالیت کند.

او همچنین بر عزم چین برای مبارزه با شیوع کرونا ویروس در خط مقدم تاکید نمود.

وانگ دستاورد های چین در مقابله با این بیماری را معرفی نموده و به نظرات مقامات سازمان WHO اشاره نمود که گفته بودند اقدامات بازدارنده جامع نه تنها از شیوع جهانی این ویروس جلوگیری می نماید، بلکه تجربیاتی ارزشمند برای جامعه بین المللی به همراه دارد.

وزیر امور خارجه چین با اشاره به شیوع این بیماری در ایران و ایتالیا متعهد شد که کشورش هر کاری که بتواند برای ارائه یاری های ضروری به این دو کشور در مبارزه با این ویروس جدید که در حال گسترش در کشور های دیگر است، انجام خواهد داد.

وانگ یی با اشاره به این که ظریف اولین وزیر امور خارجه ای بود که با ملت چین ابراز هم دردی کرد، گفت که این نشان دهنده دوستی صمیمانه میان دو کشور است و به همتای ایرانی اش اطمینان داد که چین مایل است در این دوران سخت در کنار مردم ایران بایستد و آماده همکاری در زمینه جلوگیری از شیوع این بیماری و همچنین خدمات درمانی در ایران است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 517

به "اعلام آمادگی وزیر خارجه چین برای یاری به مقابله با کرونا در گفت وگو با ظریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی وزیر خارجه چین برای یاری به مقابله با کرونا در گفت وگو با ظریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید