استقبال قطر از دیدگاه اخیر عربستان درباره ایران

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، وزیر امور خارجه قطر از اظهارات ولیعهد عربستان سعودی درباره ایجاد روابط خوب با ایران استقبال کرد.

استقبال قطر از دیدگاه اخیر عربستان درباره ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه گالف نیوز، محمد بن عبدالرحمان آل ثانی وزیر امور خارجه قطر در واکنش به اظهارات اخیر محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی درباره روابط با ایران در صفحه توییترش نوشت: ما از درخواست ولیعهد سعودی برای سیاست خارجی مبتنی بر اصول همسایگی خوب و گفتمان در منطقه از جمله با ایران حمایت می کنیم.

وزیر خارجه قطر اضافه کرد: با پایبندی به منشور سازمان ملل، احترام به استقلال کشورها و عدم مداخله در امورشان از اصول کشورهای پیشرفته و متمدن است.

بر اساس این گزارش، اظهارات وزیر امور خارجه قطر در پی این مطرح می گردد که ولیعهد عربستان روز سه شنبه در گفت و گویی اظهار کرد کشورش خواستار روابط خوب با ایران است.

بن سلمان با اشاره به برنامه هسته ای، موشکی و اقدامات نیابتی ایران گفت: مشکل ما با رفتار منفی ایران است.

وی با این حال اضافه کرد: ما در حال کار با شرکای منطقه ای و جهانی خود هستیم تا راه حلی برای این مسائل بیابیم و امیدواریم بتوانیم برای ایجاد روابطی خوب که همه بهره مند شوند، بر این مسائل فائق آییم.

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان نیز در گفت وگوی خبری روز دوشنبه خود در خصوص گفت وگوی بین ایران و عربستان گفت: ما همیشه همچون گذشته آمادگی خود را برای حل و فصل فی مابین با پادشاهی سعودی اعلام نموده ایم و از انجام گفت وگوها بین دو کشور استقبال نموده و می کنیم. هر موقع پادشاه سعودی تصمیمی در ارتباط با انجام گفت وگو در سطوح مختلف گرفته ما از آن استقبال نموده ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1313

به "استقبال قطر از دیدگاه اخیر عربستان درباره ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال قطر از دیدگاه اخیر عربستان درباره ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید