اذعان تلویحی پامپئو به کوشش آمریکا برای سخت کردن زندگی مردم ایران

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، وزیر خارجه آمریکا با اذعان تلویحی به سخت ساختن زندگی برای مردم ایران، گفت که واشنگتن به فشار بر جمهوری اسلامی ادامه می دهد.

اذعان تلویحی پامپئو به کوشش آمریکا برای سخت کردن زندگی مردم ایران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا طی اظهاراتی در راستای سیاست موسوم به کارزار فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی ایران، اذعان کرد که زندگی را برای مردم ایران سخت تر نموده اند.

صفحه توئیتر وزارت خارجه آمریکا بامداد دوشنبه به نقل از پامپئو نوشت: ما زندگی را برای جمهوری اسلامی ایران و رژیم آن، بسیار سخت کردیم. ما به فشار آوردن به آنها ادامه می دهیم... رئیس جمهور ترامپ صراحتاََ خاطرنشان کرد که ایران هرگز سلاح اتمی نخواهد داشت.

واشنگتن بعد از خروج از برجام در راستای سیاستی موسوم به فشار حداکثری به اقداماتی تحریک آمیز و تنش زا روی آورد. ایران نیز در واکنش به این اقدام آمریکا و همچنین انفعال اروپا در برابر یکجانبه گرایی واشنگتن، در پنج گام از تعهدات خود در توافق هسته ای کاست.

در حالی که بیش از 2 سال از این وعده می گذرد دولت آمریکا در تحقق این هدف ناکام مانده و به همین دلیل ترامپ به خصوص در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر از سوی گروه های مختلف در آمریکا آماج نقدها قرار گرفته است.

منتقدان ترامپ او را به نداشتن راهبرد در قبال ایران، تشدید بی مورد تنش ها با این کشور و جدا کردن جهت آمریکا از متحدانش متهم نموده اند.

با این حال پامپئو چندی پیش مدعی شد تحریم های بین المللی علیه ایران از نیمه شب 20 سپتامبر (30 شهریور) به وقت گرینویچ احیا خواهند شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 911

به "اذعان تلویحی پامپئو به کوشش آمریکا برای سخت کردن زندگی مردم ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اذعان تلویحی پامپئو به کوشش آمریکا برای سخت کردن زندگی مردم ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید