ائتلاف المحور الوطنی مجلس عراق را تحریم کرد

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، ائتلاف المحور الوطنی در مجلس عراق اظهار داشت که این ائتلاف در راستای مخالفت با برخی طرح های مشکوک در مجلس، عضویت نمایندگان خود را در مجلس عراق به تعلیق درمی آورد.

ائتلاف المحور الوطنی مجلس عراق را تحریم کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله سینمایی گوگوریو، ائتلاف المحور الوطنی (متعلق به جریان سنی های عراق) عراق نیز عضویت خود در مجلس این کشور را تا اطلاع ثانوی به تعویق درآورد.

این ائتلاف عراقی جمعه (12 مهر) در بیانیه ای گفت که این اقدام در راستای مخالفت این ائتلاف با استفاده از قوه مقننه به عنوان ابزاری برای باج خواهی از قوه مجریه چه با استیضاح چه با برکناری به منظور تصویب برخی طرح های مشکوک صورت می گیرد.

ائتلاف المحور الوطنی در بیانیه خود خواستار تحقیقات جدی در نحوه تشکیل کمیسیون های مجلسی و نحوه انتخاب برخی از رؤسای این کمیسیون ها شد و گفت که باید شمار زیادی از قوانین از جمله قانون انتخابات که خطرناک ترین قوانین است، تصویب شود.

به گفته این ائتلاف، قانون انتخابات در عراق به گونه تصویب و طراحی شده است که برخی از مسئولان بدون آن که مشمول قانون شفافیت باشند، در قدرت باقی می مانند.

ائتلاف مذکور از بقیه احزاب و جریان های سیاسی عرق خواسته، کشور را نجات دهند و راستا فرآیند سیاسی در این کشور ار اصلاح کنند.

دیروز پنجشنبه سخنگوی محمد الحلبوسی، رئیس مجلس عراق در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک از احتمال استیضاح وزیر کشور ویا وزیر دفاع عراق در جلسه آینده مجلس به دلیل شرایط اخیر خبر داده بود.

تظاهرات در برخی از شهر های عراق از سه شنبه این هفته (نهم مهر) در اعتراض به شرایط اقتصادی، عدم اشتغال زایی و عدم مقابله با فساد آغاز شده و همچنان به صورت پراکنده در برخی شهر های این کشور ادامه دارد.

مقتدی الصدر، رهبر جریان الصدر و ائتلاف سائرون عراق امروز در واکنش به این تظاهرات از کنندگان ائتلاف متبوع خود خواست که تا زمانی که دولت برنامه مورد رضایت مردم و مرجعیت را ارائه نکند، از مشارکت در جلسات مجلس خودداری کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 128

به "ائتلاف المحور الوطنی مجلس عراق را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف المحور الوطنی مجلس عراق را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید