آمادگی کره جنوبی برای ورود به تنگه هرمز با فشارهای آمریکا

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، فارس نوشت:خبرگزاری یونهاپ با اشاره به جلسه شورای امنیت ملی این کشور گزارش داد که کره جنوبی تحت فشارهای آمریکا در حال ارزیابی راههای مشارکت مسقیم یا غیرمستقیم در ائتلاف دریایی در تنگه هرمز است.

آمادگی کره جنوبی برای ورود به تنگه هرمز با فشارهای آمریکا

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

خبرگزاری یونهاپ با اشاره به جلسه شورای امنیت ملی کره جنوبی که روز پنج شنبه برگزار گردید گزارش داد که به نظر می رسد سئول تحت فشارهای آمریکا در حال ارزیابی جدی راههای مشارکت در ماموریت دریایی واشنگتن در تنگه هرمز به منظور تضمین ادعایی آزادی کشتیرانی در این منطقه است.

چئونگ وا دائه یک عضو شورای امنیت ملی کره جنوبی که با رسانه ها درباره این جلسه صحبت می کرد گفت: اعضا چگونگی مشارکت در این ماموریت بین المللی برای حفاظت از مردم و کشتیهای کره جنوبی را بازنگری کردند. در بیانیه 4 پاراگرافی که وزارت دفاع کره جنوبی در این زمینه منتشر نموده است جزئیات بیشتری ارائه نشده است.

براساس گزارش یونهاپ، آمریکا از مدتها پیش به دنبال جلب حمایت متحدان خود از جمله کره جنوبی برای عملیات نظارتی خود در یکی از مهمترین آبرههای عبور نفت در تنگه هرمز است. این تلاشها از زمان تشدید تنشها در خلیج فارس با ایران شروع شده است.

وزارت دفاع کره جنوبی گفته، آمریکا درخواستهای مکرر خود را به صورت مستقیم و غیرمستقیم به ما ارائه نموده است اما هنوز تصمیم نهایی اتخاذ نشده است.

وزارت دفاع کره جنوبی اما نگفته که درخواست آمریکا شامل چه چیزهایی است؛ آیا به دنبال اعزام نیروی نظامی از طرف کره جنوبی است یا فقط درخواست مشارکت اقتصادی است.

چوی هیون سو سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی در این زمینه به خبرنگاران گفت: واشنگتن بر اهمیت نقش متحدان خود از جمله سئول تاکید نموده و در طول چندین جلسه خواهان مشارکت ما هم به صورت مستقیم و هم غیرمستقیم شده است. ما هم آماده مشارکت هستیم اما هنوز تصمیمی درباره چگونگی انجام آن اتخاذ ننموده ایم.

چوی تاکید نمود که دولت روشهای مختلفی را در این زمینه مورد آنالیز قرار داده است.

با این حال یک مقام ارشد دفاعی کره جنوبی که در جلسه حضور داشته گفت که مثل بقیه کشورها، اینجا هم اعزام نیرو یک موضوع حساس است. اما بعضی رسانه های کره جنوبی نیز گزارش داده اند که دولت سئول در حال ارزیابی توسعه نقش نظامی خود و اقدامات نظامی اینجا در این مرحله است.

براساس این گزارش، یک گام اولیه اعزام یک افسر دفاعی برای مشارکت در فرماندهی مشترک محلی است که رهبری آن بر عهده آمریکا است.

براساس گزارش یونهاپ، واحد نظامی ضد دزدان دریایی ارتش کره جنوبی هم اکنون در حال اجرا عملیات در خلیج عدن است و اوایل ماه قبل مجمع ملی، ماموریت این واحد را که از سال 2009 شروع شده تا دسامبر 2020 تمدید کرد.

آمریکا از ماه اوت 2019، چند روز بعد از آنکه ایران یک فروند پهپاد آمریکا را بعد از تجاوز به حریم سرزمینی ایران در نزدیکی تنگه هرمز ساقط کرد تصمیم خود برای تشکیل یک ائتلاف دریایی را اظهار داشت.

پیش از این نیز حمله به چند تانکر نفتکش در دریای عمان که آمریکا و متحدانش آن را به ایران نسبت دادند بهانه ای برای شکل گیری چنین ائتلافی در تنگه هرمز شده بود. ایران قویا مشارکت در این حملات را رد نموده و هیچ مدرکی میز از سوی آمریکاییها در این زمینه ارائه نشده است.

علی رغم تبلیغات گسترده آمریکا برای جلب حمایت کشورها جهت حضور در این ائتلاف تنها انگلیس، بحرین و استرالیا به آن پیوسته اند. بسیاری از کشورهای اروپایی نیز مشارکت در این ائتلاف به رهبری آمریکا را رد نموده اند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 320

به "آمادگی کره جنوبی برای ورود به تنگه هرمز با فشارهای آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی کره جنوبی برای ورود به تنگه هرمز با فشارهای آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید