آلمان: از دیدگاه ما برجام نمرده است

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، خبرنگاران : سخنگوی وزارت خارجه آلمان با اشاره به گفت وگوهای جاری در وین اترش گفت که همچنان این کوشش وجود دارد که تمامی طرف ها به این توافق بازگردند.

آلمان: از دیدگاه ما برجام نمرده است

به گزارش به نقل از فارس، سخنگوی وزارت خارجه آلمان روز آدینه گفت که گفت وگوها در وین اتریش با هدف بازگرداندن تمامی طرف ها به این توافق مهم است.

ماریا ادباهر سخنگوی وزارت خارجه آلمان روز آدینه در سخنانی گفت که برجام نمرده است.

وی که در میان نمایندگان رسانه ها در برلین صحبت می کرد، گفت: از دیدگا ما برجام نمرده است و این موضعی است که ما از شروع آن را اتخاذ نموده ایم. این توافق مهمی است که باید حفظ گردد.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان با اشاره به گفت وگوهای جاری در وین اترش گفت که همچنان این کوشش وجود دارد که تمامی طرف ها به این توافق بازگردند.

سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران سه شنبه 24 فروردین ماه در رأس هیأتی از سازمان انرژی اتمی، بانک مرکزی و وزرات نفت وارد وین شد. قرار بود نشست کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه 25 فروردین در وین برگزار گردد که به دایل ابتلای یکی از اعضای هیأت اتحادیه اروپا این نشست روز گذشته در وین برگزار و حدود دو ساعت به طول انجامید. عراقچی قبل از این نشیت در اظهاراتی گفت که هیأت ایرانی به دنبال مذاکرات فرسایشی نیست.

در ادامه رایزنی های هیأت های ایران و 1+4 در وین، صبح امروز (آدینه) رؤسای سه هیأت اروپایی (آلمان، انگلیس و فرانسه) در جلسه ای مشترک با سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت مذاکره کننده کشورمان، ملاقات و گفت وگو کردند.

علاوه بر این، امروز نشست دیگری بین عراقچی و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا برگزار گردید.

در پی برگزاری نشست دیروز (پنجشنبه) کمیسیون مشترک برجام، مقرر شد که گفت وگوهای فنی در نشست های کارشناسی در دو حوزه برطرف تحریم ها و مسائل هسته ای، ادامه یابد. نتایج نشست های این دو گروه کارشناسی به کمیسیون مشترک اعلام می گردد.

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین اتریش شامگاه آدینه گفت که کار درباره احیای توافق هسته ای فردا نیز در وین و تحت نظارت کمیسیون مشترک برجام ادامه خواهد یافت.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1302

به "آلمان: از دیدگاه ما برجام نمرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان: از دیدگاه ما برجام نمرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید