شروع فعالیت های انتخاباتی برای مجلس عالی ازبکستان

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، رئیس ستاد مرکزی انتخابات ازبکستان گفت: فعالیت انتخاباتی برای مجلس عالی و نهادهای محلی این کشور به طور رسمی شروع شده است.

شروع فعالیت های انتخاباتی برای مجلس عالی ازبکستان

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در تاشکند، میرزا اولغ بیک عبدالسلام اف رئیس ستاد مرکزی انتخابات ازبکستان در جمع نمایندگان احزاب سیاسی و رسانه های گروهی در مرکز مطبوعات ملی گفت: فعالیت انتخاباتی برای مجلس عالی و نهادهای محلی این کشور به طور رسمی شروع شده است.

رئیس ستاد مرکزی انتخابات ازبکستان در این نشست همچنین گفت: انتخابات مجلس عالی و نهادهای محلی این کشور روز 22 دسامبر سال 2019 میلادی برگزار می گردد.

وی ادامه داد: در این انتخابات 20 میلیون رای دهنده از جمله بیش از 2 میلیون رای اولی رای می دهند.

عبدالسلام اف اضافه کرد: در این انتخابات 5 حزب سیاسی از جمله حزب دموکراتیک خلق ازبکستان، حزب لیبرال دموکراتیک ازبکستان، حزب دموکراتیک ملی ازبکستان ملی تیکلانیش (رستاخیز ملی)، حزب سوسیال دموکراتیک ازبکستان عدالت و حزب اکولوژی ازبکستان برای نخستین بار از حق معرفی نامزدهای خود برخوردار هستند.

رئیس ستاد مرکزی انتخابات ازبکستان گفت: بر اساس قانون انتخابات احزاب سیاسی اکنون از حق معرفی نامزدها نه تنها از 135 حوزه انتخاباتی بلکه حق معرفی نامزدها از تمام 150 حوزه انتخاباتی برخوردار هستند.

در انتخابات مجلسی ماه دسامبر 5 حزب سیاسی برای کسب 150 جایگاه در مجلس عالی با هم به رقابت خواهند پرداخت.

انتخابات مجلسی قبلی در ماه دسامبر سال 2014 و ژانویه سال 2015 میلادی برگزار گردید.

مجلس 2 مجلسی در ازبکستان نخستین بار در سال 2005 میلادی تشکیل شد.

در مجلس عالی 150 نماینده که در تاریخ 27 دسامبر سال 2009 میلادی توسط 4 حزب سیاسی و نهضت محیط زیست ازبکستان برای 5 سال انتخاب شده، به طور دائم فعالیت می نمایند.

هم اکنون جمعیت ازبکستان 33 میلیون و 520 هزار نفر است که بیش از 20 میلیون نفر آنان واجد شرایط رای دادن در انتخابات هستند.

انتهای پیغام/ح

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 89

به "شروع فعالیت های انتخاباتی برای مجلس عالی ازبکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع فعالیت های انتخاباتی برای مجلس عالی ازبکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید