آزادی نزدیک به صد زندانی افغانستانی از زندان های عربستان سعودی

به گزارش مجله سینمایی گوگوریو، خبرگزاری خبرنگاران- وزارت امور خارجه افغانستان از آزادی نود و هشت زندانی افغان از زندان های عربستان سعودی اطلاع داد.

آزادی نزدیک به صد زندانی افغانستانی از زندان های عربستان سعودی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، وزارت امور خارجه افغانستان از آزادی نود و هشت زندانی افغان از زندان های عربستان سعودی اطلاع داد.

وزارت امور خارجه افغانستان امروز گفت: نود و هشت زندانی افغان که به علت نداشتن ویزا اقامت عربستان سعودی در زندان ها و بازداشتگاه های این کشور زندانی بودند با کوشش کنسولگری افغانستان در شهر جده رها شده و با یک پرواز ویژه به صورت رایگان به افغانستان بازگردانده شدند.

وزارت امور خارجه افغانستان اضافه نمود: از مرداد ماه سال جاری تا به امروز دو هزار و صد و شصت و چهار زندانی افغان از زندان های عربستان آزاد و به افغانستان منتقل شده اند.

آزادی زندانیان افغان از زندان های عربستان سعودی در حالی است که هفته گذشته حنیف اتمر وزیر امور خارجه افغانستان در یک سفر رسمی به ریاض با مقامات بلندپایه سعودی ملاقات همچنین تفاهمنامه آموزشی نیز با آن ها امضا کرد.

هفته گذشته نیز وزارت امور خارجه افغانستان از آزادی بیست و یک زندانی افغان از زندان امارات متحده عربی در شهر دبی و بازگرداندن آن ها به افغانستان اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: gogoryo.ir شناسه مطلب: 1174

به "آزادی نزدیک به صد زندانی افغانستانی از زندان های عربستان سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادی نزدیک به صد زندانی افغانستانی از زندان های عربستان سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید